Büyüyen erken aşamalardaki finansman turlarına ayak uydurmak için Y Combinator bu sabah büyüklüğünü artıracağını açıkladı. yatırımları, kış 2019 partisi ile başlayan yüzde 7 hisse başına 150.000 $ 'a yükseldi.

Mountain View, California, YC fonları ve mentorları, kurucuların Silikon Vadisi’nin en büyük yatırımcılarından oluşan bir kitleye hitap ettiği bir demo günü ile sonuçlanan 12 haftalık programı sayesinde yılda yüzlerce kez işe başladı. Airbnb, Dropbox ve Instacart en büyük başarıları arasında.

YC, 2014'ten beri şirketlerinde yüzde 7 hisse başına 120.000 $ yatırım yaptı. Daha önce yatırımının büyüklüğünü arttırdı – 2007'de YC “standart anlaşma” sadece 20.000 $ idi – ancak sermayenin değişimine hız veren sermaye miktarı tutarlıydı.

Y Combinator CEO'su Michael Seibel, bu sabah bir blog yazısında, “Şirketlerin, kısa bir süre önce para toplama konusunda endişelenmeden, ürünlerini üretmeye odaklanmalarına yardımcı olmak için 30.000 $ 'lık bir artış gerektiğini düşündük. “Girişimlerin sermayesi hiç bu kadar fazla olmamıştı. Gelecek zor olan şeylere odaklanmaya devam edeceğiz – topluluk, basitlik, sistematik ve kişisel tavsiyeler ve hepsinden önemlisi, büyük bir kurucu deneyim.”

Seibel 2016 yılında CEO seçildi. Kurucu ortak Sam Altman YC’nin başkanı olarak görev yapıyor.

YC, yatırımlarını nasıl geliştirdiğini de değiştiriyor. Şimdi paranın karşılığını güvenli bir şekilde değil, paranın karşılığını güvenli bir şekilde başlatıyor. YC, 2013 yılında güvenli bir şekilde fon yaratma mekanizmasını icat etmiştir. Gelecekteki özkaynaklar için güvenli ya da basit bir anlaşma, bir yatırımcının bir şirkete yatırım yapması ve şirket hisselerini daha sonraki bir tarihte – bir konvertibl nota alternatif olarak – alması anlamına gelir. Bir kasa, bir şirkete erken para kazandırmanın daha hızlı ve basit bir yoludur ve fikir, YC'ye göre, bu kasaların sahiplerinin, başlangıçtaki A Serisi veya daha sonraki fiyatlı hisse senedi mermilerinde erken yatırımcılar olacağını düşünmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda, YC, girişimlerin öncekinden çok daha büyük tohum turları düzenlediğini ve bu kasaların “daha ​​sonraki fiyatlı mermilere 'köprüden' çok daha iyi finans olarak kabul edildiğini fark etti.” Kurucular bu arada ne kadar seyreltildiklerini belirlemek için uğraşıyorlardı.

YC'nin en son değişimi, kısacası, kurucuların, şirketlerinin ne kadarını sattıklarını tam olarak bilmelerini ve büyük bir olasılıkla kurucuları için son derece yorucu olabilecek büyük harfleştirme tablosu matematiğini yapacaklarını kolaylaştıracak.

Paranın önü güvenli, kurucular ve yatırımcılar tarafından eleştirildi.

Geçtiğimiz yıl, YC şirketleri, Dolby Ailesi Ortakları Pascal Levensohn ve Andrew Krowne ile birlikte çalışmış bir çift girişim sermayesi, güvenli yöntemin kuruculara zarar verdiğini yazdı.

“Kapitalizasyon tablosu matematiğini yapmayan girişimciler, şirket hisselerinin sahip olduklarını düşündüklerinden daha azına sahip oluyorlar. Ve bir hakkaniyet turu kaçınılmaz olarak fiyatlandırıldığı zaman, girişimciler kurucu dilüsyon numaralarını hiç beğenmiyorlar. Fakat VC'yi suçlayamazlar, melekleri suçlayamazlar, yani sadece suçlayabilecekleri anlamına gelir… ”

Paranın karşılığını güvenli bir geçiş, hala basit ve verimli iken, kap çizelgesi matematik baş ağrısını ortadan kaldıracaktır. YC, sözlerine şöyle devam ediyor: “Paranın karşılığını oluşturan kasalar üzerinde yükselen her bir dolar, mevcut kurucuları, çoğu zaman kurucuları ve erken çalışanları olanları seyreltiyor.” Yani mükemmel değil, ama bu bir gelişme.

Bu hafta 1.2 milyon dolarlık bir yatırım açıklayan The Lobby'nin kurucusu olan YC grad Deepak Chhugani, değişikliklere olumlu bir tepki gösterdi ve her iki şekilde de belirtildi, YC tarafından sağlanan kaynakların çoğu ilk kez paha biçilemez Kurucu, kendisi gibi.

“Bay Area'da ve daha çok başlangıç ​​merkezlerinde artan maliyetler düşünüldüğünde, yeni YC anlaşmasının, daha sonra Bay Area'da kalmalarına bakılmaksızın, kurucular için harika olacağını düşünüyorum” diye ekledi Chhugani, TechCrunch'a.

YC aynı zamanda politikasını pro-rata takipleri etrafında değiştiriyor. Bu konuda okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here