UBeam'in CEO'su Meredith Perry, kablosuz uzaktan şarjlı telefon kılıfında ilerlemek için kendinden empoze edilen son başvuru tarihlerini tekrarladıktan sonra, CEO pozisyonu ve yönetim kurulu üyesi ve kıdemli danışman rolü. 2011 yılında şirketini yurt odasından kurdu ve Andreessen Horowitz, Kurucu Fonu, CrunchFund da dahil olmak üzere akılsız bir gelecek için geniş bir seçkin yatırımcı yelpazesi satarak 40 milyon dolarlık bir fon sağladı (açıklama: TechCrunch's tarafından başlatıldı) kurucu), Marissa Mayer ve Mark Küba.

Artık, telefon frekanslarını kullanarak telefonunuzu odanın içinden şarj edebilecek kablosuz güç vericileri ve alıcıları gibi kendi tüketici ürünlerini oluşturmaya çalışmak yerine, uBeam teknolojisini diğer şirketlerin ürünlerine kullanım için lisanslamaya yöneliyor.

“Meredith CEO olarak istifa kararını verdi. Şirketin, bir b2b elektronik ürününün piyasaya sürülmesini denetleme konusunda tecrübesi olan bir CEO'yu işe almasını istedi, ”diye konuştu. Başlangıçta lider sermaye yatırımcılarından biri olan Mark Suster, Upfront Capital'ı tweetledi. Axios’un Dan Primack haberi bugün erken saatlerde haber verdi. TechCrunch Perry ile konuştu ancak rekor hakkında yorum yapmayı reddetti.

UBeam'in İK ve finans direktörü başkanı olarak, 2016 yılında katılan Jacqueline McCauley, şirkete liderlik edecek. Bugün bir blog yazısında, “Meredith, elektronikleşme alanında, şirketi ticarileştirme aşamasıyla yönlendirmek için deneyimli bir yöneticiyi hazırlamanın zamanı geldiğini belirtti. Şirket bu yeni CEO'yu aramaya başladı. ”

uBeam, 2011 yılında yatırımcıları ve AllThingsD konferans katılımcılarını bir kaç metrelik bir mesafeden en azından bir miktar güç sağlayabileceğini gösteren bir demo ile hayrete düşürmüştü. Bir noktada bir kaynak, uBeam'in perakende ve yemek zincirleri ile görüştüğünü ve dünyanın en iyi telefon üreticilerinden birinin teknolojisini geliştirebileceğini söyledi.

Ancak girişim, halk gösterileri ve sahip olamayacağı teknolojinin verimliliği konusunda büyük sözler verdi. 2015 yılında Perry, TechCrunch'ın gerçek hayattaki kamu tanıtımlarının gelecek yıla hazır olacağını söyledi ve geldi.

2016'da işler parçalanmaya başladı. Startup'un eski Mühendislik Paul VP'si, uBeam'in çalışmayan teknolojisini suçlayan bir dizi blog yazısı yazdı ve şunları kaydetti: “Ben ayrıldığımda, çirkin bir kalkış oldu, ancak yatırımcılara“ VP Mühendislik kişisel nedenlerden dolayı ayrıldı ”şeklinde bildirildi. – kişisel nedenlerden dolayı 'bu saçmalıktan kurtulmaktan' muzdarip. ”Ayrıca, UBeam'in orijinal CTO'sunun ve yeni CFO'nun şirketi bıraktığını ve Perry'nin kurucu ortağı olan Nora Dweck'in haksız bir eşitlik hakkından mahrum kaldığını (ve yerleştiğini) ortaya çıkardı. .

2017 yılına kadar UBeam'in Upfront Ventures konferansında ve USA Today'de iki sınırlı kamu gösterisi sunduğuna değinilmedi. Oldukça büyük bir uBeam vericisinin, şarj edildikleri birden fazla telefon sinyalini yapmak için dört ila 10 metre mesafe üzerinde yeterli güç sağlayabildiğini kanıtladı. Ancak şirket, ne kadar güç sağladığına, bir telefonun ne kadar hızlı şarj edileceğine ve teknolojinin, giyim hareketleri veya kıyafetler tarafından engellenen telefonlar gibi pratik sorunları aşıp aşamadığı konusunda daha fazla incelemeye kendini açmadı.

Sorular, uBeam’in yaklaşımının gerçek yararı olan lezzetli bir form faktöründe pazarlanabilir bir ürün üretip üretemeyeceği konusunda ortaya çıkmaya başladı. Bu arada, WattUp-maker Energous ve COTA-maker Ossia gibi daha büyük rakipler hava kablosuz şarjı üzerinde gerçek bir ilerleme kaydetmeye başladı. PC Mag tarafından yapılan son bir derin dalış, bu iki şirketin bir odaya 1 watt güç sağlayabilmeyi nasıl sağladığını ortaya koydu. Ancak Energous ve Ossia yöneticileri, hızlı telefon şarjını gerçekleştirmenin önündeki engeller ve oraya ulaşmak için kaç yıla ihtiyaç duydukları konusundaki tahminlerinde gerçekçi olmaya özen gösteriyorlardı.

Perry'nin aşağıya adım atmasıyla birlikte, uBeam vites değiştirecek ve Energous ve Ossia'nın kullandığı aynı B2B lisanslama modeline geçecek. Artık kablosuz güç vericileri ve alıcılarını televizyon, ses çubuğu hoparlörü, telefon kılıfı ve daha fazlası gibi diğer ürünlere yerleştirmek için doğrudan rekabet edecekler. Ama endüstrinin olgunlaşması biraz zaman alıyor. 117 milyon dolar toplayan halka açık bir şirket olan Energous, bu yılın başlarında 22 dolar ve 2017 ortalarında 15 dolar seviyesinin en yüksek seviyesinden 10.62 $ 'dan işlem görüyor. Ossia sadece 25 milyon dolar kazandı.

Hantal bir erken uBeam verici prototipi

Geçen yılki Apple, üzerinde oturan AirPods kasasını sulandırabilecek daha az iddialı bir AirPower near-field kablosuz şarj pedi oluşturduğunu açıkladı. Bunun “erken 2018” e gelmesi gerekiyordu, ancak son iPhone XS lansman etkinliğinde sahnede hiç bahsedilmiyordu. Bugünün Qi standart kablosuz şarj yastıkları, cihazlarla doğrudan iletişime ve bağlantı kurmaları için bazı fidget'lere ihtiyaç duyuyor.

UBeam'in tökezlemesi, yetenekleri işe almak veya elde tutmak için zorlaştırabilir ve doğrudan rekabetin ortasında örgütsel bozulma, teknolojisini lisanslamaya hazır hale getirmek için çabalarken değerli zamana mal olabilir. Başlangıçta telsiz bir dünya için cesurca bir fikir hala bir gün gelebilir. Çok fazla güce ihtiyaç duymayan Nesnelerin İnterneti cihazlarının hava ile şarj edilmesinde teknik olarak mümkün olan en büyük potansiyel vardır. Ancak, uBeam, büyük şirketlerin fonları güvence altına almayı kolaylaştırabileceğini, ancak yerine getirilmesi daha zor olan beklentileri artırabileceğini hatırlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here