Snapchat’ın sarkan hisse fiyatı, yetenekleri korumak için zorluyor. Bobby Lo, mobil arama uygulaması Vurb'ın kurucusu ve CEO'su olan Snap Inc'in iki yıl önce 114,5 milyon dolara satın aldığı şirkette günlük operasyonlarını sürdürüyor. Bu, Lo'nun yeni hisse fiyatını en düşük seviyelere çekmesiyle muhtemelen etkilenen dört yıllık rehin alma paketi kazanma planında erken kesildiği anlamına geliyor. Bugün 17 $ 'lık halka arz fiyatına ve 24 $' lık ilk günkü kapanışına kıyasla Snap bugün 9.15 $ civarında işlem görüyor.

Dünkü BTIG analisti Rich Greenfield, Snap'ı 5 $ 'lık bir hedef fiyatla Sat rekoruna verdi.' 'Snapchat'ın eksik sayıları için bahane sıkıldık ve artık' yönetim 'zamanını vermeye istekli değiliz' Para kazanma. ”Greenfield, en iyi sosyal ağ analistlerinden biri olarak biliniyor, bu yüzden insanlar“ SNAP'ın ürün evriminde (kullanıcı gibi) hayal kırıklığına uğradık ve bunun değişeceğine inanmak için bir neden görmedik.

Vurb bunun iyi bir örneğidir. Uygulama, kullanıcıların yerel mekanları ziyaret etmek için arkadaşlarıyla plan yapmasına izin vererek, restoranları, sinema salonlarını ve daha pek çok şeyi arama kartlarına ayırabilir. Ekim 2016'da gerçekleşen satın alma işleminden sonra, teknolojinin Snapchat'a aramada bağlam kartları biçiminde entegre edilmesi için bir yıl geçti. Ancak Snap, Vurb’un yardımcı programı hakkında, içerik meraklısı genç izleyicilerini nasıl önemseyeceklerini hiç düşünmemişti. Snap, kartlardan güçlü çevrimdışı buluşma araçları oluşturabilirdi, ancak hiç yapmadı ve Yapışkan Harita uyarlaması daha da kötüye gitti ve şirketin yerel işletmelerin etrafındaki ilerleyişini hızlandırdı.

Now Lo, TechCrunch'a ayrılışını şöyle anlatıyor: “Snap'teki bina deneyimleri, Vurb ile yedi yıllık başlangıç ​​yolculuğumun harika bir sonucuydu. Snap'deki bir danışmana geçmeme izin verirken, oradaki müthiş insanları desteklemeye devam etmemi sağlar, zamanımı başlangıçlara yönlendirerek, kuruculara yatırım yaparak ve danışmanlık yaparak başlıyorum. ”

Çin’de WeChat’ın öncülük ettiği yekpare uygulama tarzını, devletlerde giderek daha etkili hale getirecek kadar erken gelmişti. Snap, düşürmeyi denerken kalkıştan emin oldu. Bir sözcü, “Bobby, bu yaz bir danışmanlık rolüne geçti ve Snap'a olan katkılarını takdir ediyoruz.”

Snap'in, kendi stoklama programlarını desteklediği biliniyor. Lo, hisselerinin yarısını masanın üzerinde bırakıyor olabilir. Bu karar yatırımcıları endişelendirmeli. Yalnız bir kurucu olarak, Lo, satın alma fiyatının büyük bir kısmını, zaten 21 milyon dolar nakit ve 83 milyon dolarlık hisse dahil olmak üzere çıkardı, bu yüzden şirketin hisse fiyatı çok düşüktü, o da kalmaya çok az katkısı olabilirdi.

Snapchat İçerik Kartları Vurb’ın satın alınan teknolojisinden inşa edildi

Geçtiğimiz Temmuz ayından beri Snap, SVP of Engineering Tim Sehn, erken çalışan Chloe Drimal, İK'nın VP'si ve Legal Robyn Thomas ve Menkul Kıymetler ve Tesisler Başkan Yardımcısı Martin Lev, CFO Drew Vollero, Tom'un VP'sini içeren bir ton yetenek kaybetti. Conrad, TimeHop kurucu ortağı Jonathan Wegener, Gözlükler ekibi, Mark Randall, reklam yöneticisi Sriram Krishnan, satış müdürü Jeff Lucas ve geçen hafta COO Imran Khan'ı yönetiyor.

Kullanıcı sayısı azaldı, Facebook ve Instagram'dan sürekli rekabet ve kaçan yetenekler yüzünden, Snap için parlak bir gelecek görmek zor. CEO Evan Spiegel, ayrılan teğmenlerinin yardımı olmadan, kopyalanması kolay olmayan çığır açan yeni bir ürün ortaya çıkmadıkça, geçici uygulama için aşağıya doğru spiral olarak bakabilirdik. Snap, Google'ın, Apple'ın, Tencent'in, Disney'in ya da sıkıntılı sosyal ağın kim tarafından üstlenileceğini düşünüyor?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here