Görmek, satmak, satmak. Amazon için ender rastlanan bir ortaklıkta, ticaret devi Snapchat meydan okuması ve Pinterest'i sosyal alışveriş üstünlüğü için yardımcı olacaktır. Bugün Snapchat, yeni bir görsel ürün arama özelliğini yavaş yavaş kullanıma sunduğunu duyurdu ve TechCrunch’ın Temmuz ayı projesini temsilen “Kartal” kod adıyla onayladı.

Kullanıcılar, Snapchat’un kamerasını fiziksel bir nesneyi veya barkodu taramak için kullanabilirler. Bu, söz konusu öğeyi ve benzerlerini başlık, fiyat, küçük resim görüntüsü, ortalama inceleme puanı ve Temel kullanıma hazır durumuyla birlikte gösteren bir kart getirir. Birine dokunduklarında, satın almak için Amazon’un uygulamasına veya sitesine gönderilirler. Snapchat, bir şarkıyı, QR Snapcode'u veya nesneyi tarıyor ve Amazon’un makine vizyon teknisyeni, ürünü bulmak için logoları, resimleri, paket kapaklarını veya diğer benzersiz tanımlayıcı işaretleri tanır. Snap, diğer ülkeleri dikkate almadan önce, ABD'deki kullanıcıların küçük bir yüzdesine yayılıyor.

[embedded content]

Snap, ortaklığın finansal şartlarını açıklamayı reddetti. Amazon'dan satın aldığınız her şey için bir başvuru ücreti kazanıyor olabilir, ya da sadece ek yarar karşılığında ücretsiz olarak ayak işi yapıyor olabilir. Bir Snapchat sözcüsü bana Snapchat'ın kameranın yeni imleç olmasını istediği (eski ve dijital dünyalar arasındaki ara yüz noktası) güdüsü olduğunu söyledi (19459002).
[Instagram] [/] [/] [/] [/] [/] [/] [/] [/] [/] [] [] [/] [/] [/] [/] Gülümseyin Gülümsemeler pimleri Shop açıldı ve 250 milyon aylık kullanıcı isabet ederken

Sosyal Instagram, Hikayeler Alışveriş etiketleri ve Keşfet alışverişinde özel bir alışveriş kanalı başlattı gibi ısınır. Bu özellik, Snap’in genç ve kültür takıntılı izleyicileriyle iyi bir uyum göstermelidir. ABD’de, kullanıcılarının, mobil olmayan bir şekilde, kullanıcı olmayanlardan daha yüksek bir olasılıkla yüzde 20’si ve Murphy Research ve GfK’nın yaptığı çalışmalara göre% 60 daha fazla dürtü alımları yapma olasılığı daha yüksektir.

Bu özellik, Pinterest’in Lens görsel arama aracına benzer şekilde çalışır. Yukarıdaki video tanıtımında, Snapchat'u Under Armour’un HOVR ayakkabısını (tüm diğer modelleri arasında) ve CoverGirl’in temiz mat sıvı makyajının barkodunu görebilirsiniz. Bu, TechCrunch'ın canlandırıcısı Ishan Agarwal tarafından Snapchat’un Android uygulamasından çıkarılan kodlara dayanan kepçe ile eşleşiyor. Snapchat’un hisseleri, yayınladığımız günü yüzde üç oranında attı ve bu sabah yine bu kazanımın yarısına düşmeden önce.

Özellik, aradığınız ürünün adını ayakkabılarla bilmediğinizde faydalı olabilir. Bu, görsel aramayı, bir ürün sahibinin bir ürün gösterdiğinde her zaman bir reklam panosunu etkin bir şekilde hazırladığı yeni bir kelime bulutu pazarına dönüştürebilir. Sonunda görsel arama, kullanıcıların dil engellerini aşmalarına yardımcı olabilir.

Amazon açıkça, bu departmandaki yetersizliğini fark ederek sosyal ortaklıkları ısınıyor. Snapchat’un resmi arama ortağı olmanın yanı sıra, aynı zamanda Cheddar’ın Alex Heath’a göre bu hafta yayınladığı bildirilen Facebook’un Portal görüntülü sohbet ekranına Alexa ses kontrolü de getiriyor.

Snapchat yardımı kullanabilirdi. Şimdi, 351 milyon dolar yanarken, son çeyrekte 191 milyondan 188 milyona kadar aktif kullanıcı kaybediyor. Tüm teknolojiyi şirket içinde oluşturmaya çalışmak yerine iş birliği yapmak, bu mali kaybın azaltılmasına yardımcı olabilirken, ek yarar kullanıcı büyümesine yardımcı olabilir. Ayrıca Snap reklamverenleri ikna edebilirse, ürünlerini Snapchat ile nasıl tarayacakları konusunda eğitmek için para ödeyebilirler.

Snap, bir “Kamera Şirketi” olmak istediğini söylüyor, ancak bu, dünyayı görmek için gerçekten artırılmış bir gerçeklik yazılım katmanı. Soru, davranışımızı değiştirip değiştiremeyeceği, yani özel bir şey gördüğümüzde, sadece fotoğraf çekmekle değil, kamerayla etkileşime girip girmeyeceğimiz olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here