Plex, geniş çapta benimsenen özellikleri veya tüm bu işlevselliği kapatarak yazılımını düzene koymaya devam ediyor. Şirket, kısa bir süre sonra, medya oynatıcı yazılımında, Plugins, Cloud Sync ve “Daha Sonra İzle” yer imi özelliği dahil olmak üzere bir avuç seçenek sunacağını açıkladı.

Bu özelliklerin ortadan kaldırılması, kısa bir süre sonra Plex'in teknik zorluklar nedeniyle Plex Cloud servisini kapattığını duyurmasından kısa bir süre sonra geldi.

Şirket hayatına, kullanıcıların kişisel medya koleksiyonlarını fotoğraf, müzik, TV şovları ve filmlerini organize etmelerinin bir yolu olarak başladı. Ama daha yakın zamanda kablo kesme pazarına genişledi. Odaktaki bu kayma, canlı TV'den izleme ve kaydetme özelliğini destekleyen Plex özelliklerini ekledi.

Ancak bu değişiklik, kullanıcıların, medyalarını Google Drive ve Dropbox gibi bulut depolama sitelerinde yayınlamalarına olanak tanıyan Plex Cloud gibi şeylere yönelik desteğin artık önceliğe sahip olmadığını ifade etti.

Ancak Plex, bu diğer özellik grubunu kapatma kararının kullanım eksikliğiyle daha fazlasını yapması gerektiğini söyledi.

“Daha Sonra İzle” diyor, örneğin, sadece bir avuç dolusu insanı kullandığında haklı göstermek ve haklı göstermek zordu. Bu arada, Cloud Sync o kadar az kişi tarafından benimsendi ki, Plex şaka yollu herhangi bir kullanıcıyı, aslında onları kullandıklarını kanıtlamak için “Cloud Sync kitaplığınızın ve bugünün gazetesinin bir fotoğrafını bize DM olarak” zorladı.

Yine de, Cloud Sync’in kaldırılması, diğer bulut platformlarını desteklemekten başka bir Plex örneğidir. Bu durumda, özellik, abonelerin yerel medya kitaplığından bazı içeriği seçmelerine izin vermiş, ardından yerel Plex Media Sunucusu kullanılamıyorken erişim için bir bulut depolama sağlayıcısına bir kopya senkronize etmiştir.

Eklentileri kapatma kararı en çok endişeyi Plex'e vermiş gibi görünüyor ve şirket hafifçe çekilmiyordu.

Eklentiler özelliği, kullanıcıların videolarına, ses dosyalarına ve diğer fotoğraf servislerine de dahil olmak üzere çevrimiçi içeriklere erişebilmeleri için, kullanıcıların hesabına çeşitli kanallar ve diğer üçüncü taraf eklentileri eklemelerini sağlar. En popüler olanlar arasında Pandora, CNN, Vimeo ve diğerleri gibi servisler için eklentiler vardı.

Ancak Plex, insanların yüzde 2'sinden daha azının Plugins kullandığını ve desteklenmesinin zor olduğu eski bir protokolle oluşturulduğunu söylüyor. Esasen, Plex'in bu özelliği saklamak için özelliği yeniden inşa etmesi gerektiği, ancak kullanıcı tabanının bu kadar azının bu seçenekten yararlanması durumunda bunu haklı çıkaramayacağı noktadır.

Eklentiler, örneğin, ABC, CBS veya NBC şovları gibi TV içeriğine erişememenin geçici çözümlerinden biri olduğu için, eklentiler de canlı yayın akışını sürdürdüğü için Plex'in işi için daha az mantıklıdır. bir çeşit haber bülteni. Ancak Plex'in kendisi, geçen yıl yayınlanan bir haber servisi olan Watchup'u satın aldı ve sonuç olarak uygulamasında hızla özel bir haber merkezi ekledi. Ayrıca, haber ve bilgilendirici içerik elde etmenin başka bir yolu olarak podcast'lere yerel destek de ekledi.

Şirket, blog yayınındaki tüm kapanışlara ilişkin gerekçelerini açıkladı:

Plex ekosistemi oldukça büyük ve yıllar geçtikçe bazen o zaman anlamlı olabilecek şeyler ekledik, ancak iyi yaşlanmadık. Ayrıca, belirli bir özelliği kullanabilen kişilerden de herhangi bir şeyi almamıza inanılmaz derecede isteksiz davrandık. Ya da düşük kullanım veya başka zorluklarla dolu bir platform için desteği öldürün. Ve verilen herhangi bir vaka önemli olmasa da, on yıldan fazla bir ölüme bin (kağıt) kesinti yaparak katılabilirler. Bu yüzden ev temizliği yapmaya başladık…

Bu sürece hafifçe yaklaşmadık; Kullanım numaralarını inceledik ve bakım maliyetlerini ve genel müşteri memnuniyetini dikkate aldık. Bazı durumlarda, daha iyi bir değişimin ortaya çıktığı bir gelecek için planlarımız var. Diğer şeyler, göğsünde bir tahta kazıkla tekrar tekrar bıçaklanıyoruz (ve bir zombi olmaması umuduyla). Ancak felsefe aynıdır — sonlu enerjimizi, harika çalışan harika fonksiyonlar sağlamaya odaklamak ve onu mutlu eden insanları mutlu etmek istiyoruz.

Kapanışların yanı sıra, Plex ayrıca web (masaüstü), Xbox One, çoğu LG TV, Plex Media Player, Android mobil ve Android TV'de lansmanlarla önümüzdeki günlerde Plex Pass Önizleme'ye dönüşecek altyazılara destek ekledi iOS ve Apple TV ile takip etmek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here