[embedded content]

Amadeus Kodu adlı etkileyici bir proje, Tay-Tay Tay Tay ve dışarı-Bon için vaat ediyor Bon Iver. AI tabanlı sistem, tümüyle yeni müzikal kompozisyonlar yaratmak için önceki müzikal hitlerden veri kullanır – ve bu çılgın robot-şarkılar çok iyi değilse darn.

iTunes Store'dan edinilebilen, ancak düzgün çalışmıyor gibi görünen uygulama, birkaç dakika içinde şarkı skeçleri yaratıyor ve sizi güzel şarkı sözleri ve biraz akordeon eşliğinde yaratıyor.

Yukarıdaki video, AI tarafından üretilen bir şarkının MIDI sürümüdür ve aşağıdaki video, AI olmayan insan müzisyenler kullanılarak tam üretilmiş şarkıyı göstermektedir. Sonuçlar, biraz tuhaf olsa da, çok etkileyici.

[embedded content]

Jun Inoue, Gyo Kitagawa ve Taishi Fukuyama, Amadeus Kodunu oluşturdu ve hepsinin müzik ve müzik prodüksiyonunda deneyimi oldu. Inoue, ünlü bir Japon müzik yapımcısı ve 10 milyon single sattı. Fukuyama, Echo Next'de çalıştı ve Tokyo'daki ilk Müzik Hack Günü'nü başlattı. Fukuyama Hit Şarkı Araştırma Laboratuarı'nın direktörüdür ve Berklee Müzik Akademisine gitmiştir.

“Uzun yıllardır süren güncel şarkıları ve klasik müzikleri, ekonomik ve / veya sosyal etkilerin şarkılarını analiz ettik ve şarkıların en üst düzey melodileri oluşturmak için uzmanlaşmış özel bir şarkı yazma teknolojisi yarattık. Inoue, “Son zamanlarda Amadeus Kodu için şarkı yazımı AI'ya güç veren şarkılara doğrudan erişim sağlayan Harmony Kütüphanesi'ni yayınladık” dedi. “Müzik uzmanları için yüksek kalitede bir ilham kaynağı olabilecek şarkılar için en üst düzey melodiler oluşturma konusunda benzersiz bir şekilde uzmanız. Ayrıca, hobistlere hızlı bir şekilde tamamlanmış ses parçaları oluşturmak için bir hizmet sunmak açısından pazardaki diğer müzik AI şirketleriyle çakışabilecek planlarımız var. ”

AI en sevdiği müzisyenlerin yerini alacak mı diye sorulduğunda, Michael ve Janet Jackson veya George Gershwin gibi insanlar güldü.

“Kesinlikle hayır. Bu yapay zeka, sizleri mücadelelerinden bahsetmeyecek ve iç dünyalarınızı gerçek insanın hikâye anlatımı aracılığıyla aydınlatacaktır; bu da nihayetinde müziği bu kadar samimi ve çekici kılar. Örnekleyici, davul makinesi, multitrack kaydedici ve diğer pek çok yaratıcı teknolojinin geçmişte nasıl yapıldığına benzer şekilde, AI'nın sanatçıların popüler müziğin sınırlarını zorlamalarına yönelik yaratıcı bir araç olduğunu görüyoruz. Bu AI araçları nihayetinde yerlerini doğru yaratıcı ellerde bulduğunda, yeni bir fırsat ekonomisi yaratma potansiyeline sahip olacak ”dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here