Lyft, Santa Monica, Calif'te şu anda mevcut olan bir özellik olan Near Transit'in lansmanı ile toplu taşıma alanına resmen girdi. Bu, Lyft'in konuşlandırılmasından birkaç gün sonra geliyor. şehirde elektrikli scooter

Bugün, Santa Monica'daki Lyft müşterileri, Big Blue Bus, LA Metro ve Metrolink için rota bilgileri ve programları içeren Yakındaki Transit seçeneğini görecekler. Bu özellik bir transit bilgi platformu olan Trafi ile ortaklaşa.

“Bu hafta Santa Monica'daki Lyft Scooter'ların lansmanını yapmak, topluluklarımıza etkin, adil ve sürdürülebilir bir ulaşım sağlamanın ve daha sorunsuz ve bağlantılı bir ulaşım ağı oluşturmanın bir başka adımıdır” dedi. Blog.

Lyft ayrıca, daha önce Nelson Nygaard Consulting'den Lilly Shoup'u da taşımacılık politikası üst düzey yöneticisi olarak görevlendirdi. Bu rolde, Shoup, Lyft’in çok-modlu ulaşım çabalarını öz sermaye, arazi kullanımı, otonom araçlar ve daha fazlası ile ilgili olarak denetleyecek.

Uber, kamu taşımacılık hedeflerini Nisan ayında açıkladı, ancak henüz bu teklifleri uygulamaya dahil etmedi. Uber ne zaman toplu taşıma ile bütünleştiğinde, şirket sadece biletleri kontrol etmek için değil, bilet satın almasını sağlayarak Lyft'tan daha ileri bir adım atacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here