Popüler seyahat uygulaması Kayık, yeni bir özellik ile akıllı kullanım için artırılmış gerçeklik sunar. Sadece akıllı telefonunuzu kullanarak taşıma çantanızın boyutunu ölçün. Güncellenmiş iOS uygulaması artık Apple'ın ARKit teknolojisinden yararlanıyor ve çantanızın büyüklüğünü hesaplamanıza yardımcı olacak yeni bir Çanta Ölçümü aracını tanıtıyor, böylece yük bölmesinde uyup uymadığını öğrenebilirsiniz – (19459005) 'dan önce Dönüş.

Araç kullanışlıdır çünkü izin verilen bagajın boyutları hava yolundan hava yoluna farklılık gösterebilir, Kayak açıklıyor, bu nedenle çantalarınızın uygun olup olmadığını anlamak artık bu kadar basit değil.

Yeni Kayık iOS uygulamasında, ölçüm aracına Uçuş Arama özelliğiyle erişebilirsiniz.

Uygulama öncelikle ölçümleri kalibre etmek için zemini taramanızı ister. Ardından, boyutunu yakalamak için telefonunuzu çantanın etrafında hareket ettirin. Kayak’ın uygulaması, matematik, uzunluk, genişlik ve yükseklik açısından çanta büyüklüğünü iade edecektir.

Ve çanta “iyi görünüyor” ya da carry-on boyut gereksinimlerini karşılamak için değil, size söyleyecektir.

[embedded content]

Ayrıca şirket, tüm havayolu şirketlerinin bagaj boyutu gereksinimlerini tek bir yerde karşılaştırdığını ve bu nedenle uçtuğunuz havayolu şirketi tarafından izin verilip verilmeyeceğini bildiğinizden emin oluyor.

Artırılmış gerçeklik uygulamaları şimdiye kadar karışık bir çanta olmuştur. (Maalesef).

Bazı uygulamalar oldukça kullanışlı olabilir – bir odaya yerleştirilmiş mobilyaların görselleştirilmesi veya yeni makyaj renklerinin denenmesi gibi. (Evet, gerçekten. Ciddiyim). Ancak diğerleri, bazı AR oyun uygulamaları gibi, belki de daha sorgulanabilir. (Örneğin, bu AR sapan oyunu ne kadar süre oynarsınız?)

Ancak AR'nin daha iyi bir yerde tuttuğu bir alan, telefonunuzla bir şeyler ölçmenize yardımcı oluyor – o kadar ki Apple, iOS 12 ile kendi AR ölçüm bandına attı.

Kayık’ın aracı, iOS 12’nin piyasaya sürülmesiyle de zamanlandı. Daha pratik uygulamalar arasında.

Şirket, AR özelliğinin şu anda yalnızca güncellenmiş iOS cihazlarda yayınlandığını söylüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here