Intel'in geçici CEO'su Bob Swan, şirketin tedarik sorunlarına dikkat çekerek, bugün dikkat çekici olmayan bir açık mektup yayınladı. Yönetici, beklenmedik bir şekilde yeniden canlanan PC endüstrisinin beklenmedik büyümesini şaşırtıcı bir şekilde suçlamaktadır. Swan, geri tepmenin “oyunların yanı sıra ticari sistemler için güçlü talep” ile gerçekleştiğini söylüyor.

Burada mükemmel bir fırtına var. Daha yüksek talep, 10nm mimarisi için uzun vadeli verim sorunları ile birleştiğinde Intel için ince şeyler yayıldı. Swan, bu çiplerle “ilerleme kaydettiğini” söylese de, 2019'da üretim artmaya başladı.

“[S] upply kesinlikle sıkı değil,” mektupta, “özellikle PC pazarının giriş seviyesinde” harfi kabul etti. Ama Intel'in tüm yılını karşılamak için yeterli kaynağa sahip olduğuna inanıyor. gelir görünümü

Kısa vadede, Intel, Xeon ve Core işlemcileri de dahil olmak üzere premium piyasayı önceliklendirmeyi planlıyor, dolayısıyla “pazarın yüksek performanslı segmentlerine hizmet edebilir.” Bunun ötesinde, şirket 15 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor ABD, İrlanda ve İsrail’de 14 milyar silikon üretimine doğru 1 milyar dolarlık yatırım dahil olmak üzere bu yıl sermaye harcamalarında.

Bu sorunlar daha geniş PC endüstrisini zor bir noktada bıraktı. Bunun karşısında, artan talep nedeniyle bir kıtlık iyi bir sorun gibi görünüyor, ancak sonuç olarak pazarda büyümeye devam ederse, sonuçta bu başarıların bir kısmını geri çeviren bir işlemci eksikliği büyük bir sorun yaratabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here