Instagram, gerçek kimliğini bir posta siparişi kataloğu olarak benimsiyor. Soru, ana Facebook'un kendisine güvendikleri haberleri gördükten sonra ne kadar güçlü tüccarların Instagram'a vereceği olacaktır. Pinterest ve Wish'a karşı çukurabilecek bir hareketle Instagram, kullanıcıların, satıcının web sitesinden check-out yapmadan önce olası satın alma işlemlerini keşfetmesine ve olası satın alma işlemlerini göz önünde bulundurmasına izin vermek için uygulamasında Alışveriş özelliklerini kullanıma sunuyor.

Instagram Instagram Explore, en çok istediğinizi düşündüğü kişiselleştirilmiş bir Alışveriş kanalı alıyor. Haziran ayındaki sınırlı bir testten sonra, dünyanın dört bir yanından gelen izleyicilere Instagram Hikayeler için Alışveriş etiketlerini genişletiyor ve 46 ülkedeki markaların alışveriş çantası simgesini kullanıcıların gördüklerini satın almak için tıklayabilecekleri Hikayeler'e eklemelerine izin veriyor.

Instagram, insanların satın aldıkları şeyler için fikirlerini harcamalarına ölçülebilir bir geçit olarak aldıkları yerden mezun olmak istiyor. Bugün her ay 90 milyon kişi Alışveriş etiketlerine zaten dokundu. Yeni özellikler daha fazla kullanıcının dikkatini çekebilir ve daha fazla reklam görmelerini sağlayabilir. Ancak belki de daha da önemlisi, Instagram'ın perakende satışlarının satışlarını Stories and Explore aracılığıyla ücretsiz olarak artırabildiğini göstermesi, onların erişimini yükseltmek ve dönüşüm kanalını meyve suyuyla çekmek için Instagram reklamlarını satın alma iştahını çekebilir. Instagram'da 25 milyon işletme, ancak yalnızca 2 milyon reklamverenle, uygulamanın gelirini büyük oranda artırması için bir yeri var.

Şu an için Instagram, geçen ayki The Verge raporunda olduğu gibi bağımsız bir Instagram Alışveriş uygulamasında çalışıp çalışmadığıyla ilgili bir yorum göndermiyor. Instagram, ilk olarak alışveriş etiketlerini 2016 yılında yayınladı. Kullanıcıların nihai ödeme adımı için hala satıcı sitelerine dikkat çekmesine rağmen, perakendeciler müşterileriyle olan ilişkilerini kontrol etmek istedikleri için. Ancak, işletmelerin, şirket içi ödeme sunmayı tercih etmelerine olanak tanıyan uzun vadeli, dönüşüm hunisini kısaltabilir ve gerçekte daha fazla kullanıcı edinebilir.

Alışveriş, Haziran ayında Explore'da başlayan For You, Sanat, Güzellik, Spor, Moda ve diğer konu kanallarına katılıyor. Keşfetme algoritması, takip ettiğiniz işletmelerin alışveriş etiketli yayınlarını ve kimlerin takip ettiğine ve alışveriş içeriğinin size ne tür bir etkileşim kurduğuna bağlı olarak beğenebileceğinizleri gösterir. Bu, Instagram içinde özel bir alışveriş alanını ilk kez görüntüleyebileceğinizi gösterir ve bazı perakendecilik terapilerine ihtiyaç duyanlar için taranmaya gerek kalmaz.

Alışveriş Etiketleri ile markalar, öykü başına bir tane eklemeyi seçebilir ve rengi fotoğraflarına veya videolarına uygun şekilde özelleştirebilir. Bir dokunuş, ürün ayrıntıları sayfasını açar ve diğeri onları satıcıya gönderir. İşletmeler, Alışveriş etiketlerindeki musluk sayısını ve web sitelerine kaç kişinin başvurduğunu görebilir. Shopify (500.000'den fazla satıcı) ve BigCommerce (60.000'den fazla tüccar) ile yapılan ortaklıklar, her boyuttaki perakendecilerin Instagram’in Alışveriş Etiketlerini kullanmasını kolaylaştıracaktır.

Alışverişi IGTV'ye getirmeye ne dersin? Bir şirket sözcüsü bana şöyle diyor: “IGTV ve canlı video, markaların müşterileriyle daha yakından bağlantı kurmaları için ilginç fırsatlar sunuyor, ancak şu anda bu yüzeylere alışveriş araçları getirme planımız yok.”

Şimdilik, yeni alışveriş özellikleri satıcıları satışları artırmayı uman bir hediye gibi hissettiriyor. Ancak, birkaç yıl önce Facebook'un haber yayıncılarına gönderdiği yönlendirme trafiği dalgası artmıştı. Bu satış noktaları yakında Facebook'a bağımlı hale geldi, haber trafiği ve içerik stratejilerini bu trafiği kovalamak için değiştirdi ve şimdi Facebook ve arkadaşlarının ve ailenin içeriğine odaklanan trafik yangın hortumunu kestikten sonra kendilerini korkunç bir şekilde buldular.

Perakende satıcılar aynı yemlememeli. Instagram Alışveriş güzel bir bonus olabilir, ancak sadece özelliği ne kadar önceliğe sahip olduğunu ve Explore kanalının tamamen kontrolünün altında olduğunu görüyoruz. Satıcılar, müşterileriyle doğrudan ilişkisi olmayan bir ilişki geliştirmek için çalışmaya devam etmeli, sitelerine yer işareti koymasını veya bültenlere kaydolmasını teşvik etmelidir. Instagram’in iyiliği algoritmasında bir değişiklik yaparak ortadan kalkabilir ve perakendeciler her zaman kendi ayakları üzerinde durmaya hazır olmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here