WodrCo, uzun zamandır Hollywood yöneticisi Jeffrey Katzenberg tarafından kurulan tüketici teknoloji yatırımı ve holding şirketi yatırım yaptı. Bir restoran keşif platformu olan The Infatuation'da 30 milyon dolar.

Enflasyon, bu yılın başlarında, Google’dan Zagat’ı satın alan Zagat’ı 2011’de 40 milyon dolarlık şirkete 151 milyon dolar ödediği için dalga açtı. Arama devi, sonuçta uzun ömürlü bir şekilde boşaltma kararı aldı. Restoran incelemesi ve öneri hizmeti ve restoran önerilerini organik olarak veritabanını genişletmeye odaklanıyor.

New York merkezli The Infatuation müzik sektörü tarafından 2009 yılında Chris Stang ve Andrew Steinthal tarafından kuruldu. Daha önce mobil uygulaması, etkinlikleri, haber bülteni ve kişiselleştirilmiş SMS tabanlı öneri aracı için 3.5 milyon dolar kazandı.

Stang, TechCrunch'a bu sabah yaptığı açıklamada, The Infatuation'dan ayrı tutulacak olan yeni Zagat platformunu geliştirmek için fonların iyi bir kısmını kullanmayı planladıklarını söyledi.

“Bir şey inşa etmeden önce yapmak istediğimiz ilk şey, insanların geçmişte Zagat'ı nasıl kullandıklarını, gelecekte nasıl kullanmak istediklerini, toplum odaklı bir platformun nasıl görünebileceğini araştırmak için çok fazla zaman harcıyor. ve markanıza topluluk incelemeleri ve derecelendirmelerini nasıl uygulayacağımız ”dedi. “Zagat’ın kökleri kullanıcı tarafından oluşturulan içerikte. … Şu anda ne yapıyoruz, ona yeni teknoloji uygulandığında neye benzediğini düşünmek. Dijital çağda neye benziyor. [we can] alan uzmanlığımızı ve bu efsanevi markayı nasıl alıyor ve onunla yeni bir şeyler yapıyor. ”

Bu düşüş, Boston ve Philadelphia'daki lansmanlar ile bu sonbaharda başlayan yeni şehirlere de yayılacak. Halihazırda bir düzine kadar Los Angeles, Seattle ve San Francisco gibi ABD şehirlerinde aktif durumda. Girişimin ilk ve tek uluslararası konumu Londra'dır.

Hollywood kariyerine Paramount Pictures'da başlayan Katzenberg, bir yıl önce WndrCo için 2 milyar dolara yükseldi. O zamandan beri, WndrCo’nun yeni mobil video yeni yönetmeni NewTV’yi 1 milyar dolara çıkardı ve Hewlett Packard’ın eski başkanı ve CEO'su Meg Whitman’ı CEO olarak işe aldı.

Bunun üzerine WndrCo, Mixcloud, Axios, Node, Flowspace, Whistle Sports, TYT Network ve diğer şirketlere yatırım yaptı.

Enfekte Edici'nin kurucularının eğlence endüstrisindeki deneyimi göz önüne alındığında, Katzenberg ile bir ortaklık doğaldı.

“Gerçekten sahip oldukları içerik ve teknoloji… her iki tarafta uzmanlık hissi veriyorduk” dedi Stang. “Büyük içerik harika teknolojiyle kesiştiğinde, buna mükemmel şekilde uyan bir fon bulmak için heyecan verici” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here