HQ Trivia çılgınca popüler canlı mobil oyun gösterisi için bir takip başlatmak için hazırlanıyor.

HQ Words denilen şirket, bu sabah ekim ayında Fortune tarzı bir oyun olan Wheel'i piyasaya süreceğini açıkladı. Yeni oyuna ek olarak, şirket yönetim ekibini sarstı. Daha önce şirketin CTO'su olan kurucu ortak Colin Kroll CEO'yu devralacak. Şu anda HQ’nun baş yaratıcı temsilcisi olarak görev yapacak olan Rus Yusupov’un yerini alıyor. Habere ilk haber veren Digiday'a göre, Kroll işini yönetirken, Yusupov “yeni şovları tasarlar ve tasarlar.”

Günde iki kez havalanan ve 12 soruya başarılı bir şekilde cevap veren 100.000 $ 'lık ödüllere layık görülen HQ Trivia, geçen Ağustos ayında uygulama mağazasına giriş yaptı ve viral bir başarıydı. Genellikle komedyen Scott Rogowsky'nin (yukarıda resmedilen) ev sahipliği yaptığı oyun, sonuç olarak bütün bir kopyasının bir kümesini doğurdu

.
Ancak, App Store sıralaması, TechCrunch’ın Josh Constine’inin HQ Trivia’nın Apple TV uygulaması lansmanı hakkındaki son makalesinde belirttiği gibi son aylarda giderek azaldı. Bu makaleye bir yanıt olarak, Yusupov gelişimde yeni oyunlara işaret etti: “Oyunlar bir isabet işi ve sonsuza kadar katlanarak büyüyor. HQ büyük erken çekişe sahip ve hala milyonlarca gün oynuyor. Ayrıca yeni oyun formatları geliştiriyoruz, bunlardan biri gerçekten özel ve Trivia'yı güzelce tamamlıyor. Daha fazlası yakında! O zamana kadar oynadığın için teşekkürler. ”

Ocak ayından itibaren HQ Trivia, canlı yayınlarına 1 milyondan fazla oyuncu çekiyordu. Sensor Tower'a göre, uygulaması yaklaşık 13 milyon kez indirildi.

Vine'ın arkasındaki girişimciler tarafından kurulan şirket bugüne kadar 24 milyon dolar artarak bu yılın başlarında 100 milyon dolarlık değer kazandı. Kurucular Fonu, Shrug Capital ve Lightspeed Ventures tarafından desteklenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here