Hindistan'daki Tinder, kadınların ilk önce hareket. “My Move” (Hareket Et) adı verilen ayar, şu anda Tinder parent Match Group ile birden çok davada yer alan rakip arkadaşlık uygulaması Bumble'ın ana özelliklerine benziyor. Maç, Bumble'ı bir başka Match Group markası olan Tinder, Plenty of Fish, OKCupid, Match.com ve diğerleriyle birlikte yapacak olan başarısız satın alma girişimlerini takiben patent ihlalleri için dava açtı.

Tinder, bu yıl şubat ayında kadınların daha sonra ne zaman bir konuşmaya başlayacağını seçmelerini sağlayacak yeni bir seçeneği test etmeye başlayacağını doğruladı, ancak bu, Bumble'da olduğu gibi varsayılan ayarın olmayacağını söyledi. Bunun yerine, Tinder, kadınların bu özelliğin açılmasını isteyip istemediğine karar vermelerini sağlayacaktı, o zaman açıkladı.

Şirket henüz o zamanki seçeneği öne sürmedi, ancak gelecekteki bir güncellemenin halka açık bir başlangıçtan önce bir test olarak geleceğini söyledi.

Bu sabah Reuters'ten çıkan bir raporda, TechCrunch'ın da onayladığı gibi, Tinder, Hindistan'da birkaç ay boyunca “My Move” u sessizce test ediyor ve her şey yolunda giderse tüm dünyaya yayılmayı planlıyor.

Şirket, şirketin bugün Hindistan’daki gelişini resmen açıkladığını açıkladı. Hindistan'da iOS'taki kullanıcılardan ilk kez yararlanabiliyor, Tinder anlatıyor.

Bu özelliği kullanmak için kadınlar, geçiş anahtarı ile etkinleştirmek için uygulamanın ayarlarına gider. Bir kez açıldığında, sadece eşleşmeleri ile bir konuşma başlatabilirler. Daha önce, herkes bir maçtan sonra sohbete başlayabilir.

“Tinder'de, Tinder India'nın yaptığı açıklamada, Tinder India GM, Taru Kapoor,“ Kullanıcılarımızın yaptığımız bağlantılardan sorumlu hissettikleri düşük basınçlı bir ortam yaratmak için sürekli olarak platformumuzu geliştiriyoruz ”dedi. “Kadın kullanıcılarımıza ilk mesajı mümkünse ve ne zaman isterlerse gönderebiliyorlarsa, My Move kadınlara kendi maçlarıyla nasıl bir araya geleceğini seçmelerini ve deneyimlerini kontrol etmelerini sağlıyor. Doğru seçimin, kadınların kim olduklarını ve kendi kimliklerini ve deneyimlerini şekillendirmek için seçimlerini güçlendirmelerine izin verdiğine inanıyoruz ”diye ekledi Kapoor.

Tinder ayrıca, Hindistan'da tarihle ilgili konuşmaların hala “nispeten yeni” olduğunu, ancak ideallerin hızla geliştiğini belirtiyor.

Kapoor, “Kadınlar, özellikle, Hindistan'ın şehirleri ve kasabalarında gördüğümüz bir fenomen olan romantik ve sosyal deneyimlerini üstlenmenin yollarını arıyorlar” dedi.

Bumble, daha kadın dostu bir arkadaşlık uygulaması olarak kendini markalaştırarak ön plana çıkmıştır, ancak “kadınlar ilk önce” özelliği her zaman biraz hile hissetmiştir.

Kadınlar daha fazla umursamaya meyilli olanlar, sohbeti kimin başlattığı değil, sohbetten sonra ne kadar hoş ya da korkunç oluyor. Düzgün bir tacizle başa çıkma konusunda Bumble, çevrimiçi gerizekalıları yasaklama konusunda kamusal bir duruş sergilemeye eğilimlidir – hatta kötü mesajlar gönderenleri utanç verici ve yasaklayana kadar ilerler. (Yani, “Connor” un gerçek bir ahbap olduğuna inanıyorsanız, daha akıllıca bir pazarlama dublörlüğü değil, daha muhtemel görünüyor.)

Bu hareketler – yapay olarak hazırlanmış olsa bile – Bumble’ın tonunu ayarlamaya yardımcı olur. Bu arada, Tinder hala geçmiş günlerin “hookup app” ünü ile uğraşmak zorunda. Ve eğer varsa, eğer dürüst olursak. HBT’nin yeni Tinder-shaming tanışma uygulaması belgeseli Swiped 'dan yola çıkarak, Tinder hala isteğe bağlı seks için bir yer.

Başka bir deyişle, sadece Bumble benzeri bir özelliği tek başına ekleyen Tinder, rakiplerine karşı bir tehdit oluşturmayacaktır, çünkü ikincisi farklı bir kullanıcı türünü çekmek için yıllar içinde kendini konumlandırmıştır. Ancak, bu iki rakip arasındaki kötü kanın derecesini göstermeye başlar, çünkü Maç Grubu kendi başına Bumble'a sahip olamayacaksa, doğrudan kopyalayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here