Barron'un kısa bir süre önce en büyük bağımsız çevrimiçi finansal danışmanı ilan ettiği iyileştirme, çevrimiçi yatırımın geleceğinin bir robot ve insan karışımı içerdiğini iddia ediyor. danışmanları. Ve planın yöneticisi Jon Stein'e göre çalışıyor.

Ancak, Vanguard gibi görevliler piyasaya girmek için var olan güçlü yanları kullandılar ve Robinhood gibi diğer girişimler hızla büyüyen pazarın yollarını çizdiler.
Buna karşılık, Betterment bir dizi yeni yüksek fırlatmaya başladı. Kullanıcıların profesyonel insan uzmanlarından bir kerelik tavsiye almak için satın alabilecekleri “öneri paketleri” de dahil olmak üzere platformdaki dokunma özellikleri.

Aşağıdaki röportajda, Stein şirketin büyümesi, komisyonsuz ticaretin yükselişini, nihai bir ayı piyasasını ve mekândaki diğer pek çok zorluğu ortadan kaldırmayı ve nihayetinde halka açılma planlarını paylaşıyor.

Gregg Schoenberg: 2017 yılının başında ilk oturduğumuzdan beri, İyileştirme ve tüm sektör için birçok şey değişti. Bu günlerde İdare'nin yönetim altındaki varlıkları neler?

Jon Stein: Yönetimde 15,5 milyar dolara sahibiz ve 400.000 müşteriyi geçtik.

GS: Tebrikler. Her milyarın birikmesi daha mı zorlaşıyor ya da daha mı zorlanıyor?

JS: Her yıl işte olduğumuz için hızlanma gördük. Gün içinde, yönetimdeki ilk 10 milyon dolara ulaşmamızın bir yıl sürdüğünü söylemeyi seviyorum. Ve altı ay sonra 20 milyon dolar ve 30 milyon dolara ulaşmak için üç ay. Bugün, 10 milyon dolar kötü bir gün. Bu yüzden ölçek bugün çok daha büyük, çünkü varlıklar varlıklara ihtiyaç duyuyor.

GS: Bu etkileyici, ancak rekabet ortamına baktığınızda, çekişmeyi başarabilmiş bazı çevrimiçi akranlar var ve belki de şimdi sendikalar sizi daha yakından izliyorlar. İyimserlik için asıl nedeniniz, toz çöktüğünde, İyileştirme daha iyi ortaya çıkar?

JS: Bunun bir parçası, müşterimizin finansal hizmetler konusunda istediği şeyleri yenilemeye olan bağlılığımız ve taahhüdümüzdür ve bunun bir kısmı da bizim için yolculuğun henüz çok erken olmasıdır. Tıpkı Jeff Bezos'un Bir Günü'nü her zaman konuştuğu gibi, bu bizim alanımız hakkında hissettiğim şeydir. Üzerinde çalıştığımız uzun bir proje listesi var ve yapmamız gereken daha çok şey var.

Bu güvendedir ve paranızı yönetmek istediğiniz kişi hakkındadır. En çok odaklanmanıza yardımcı olacak biri mi? Ya da onu anlatmaya çalışan ya da sana söylemedikleri yollardan para kazanmaya çalışan biri mi?

GS: Ama aynı zamanda, meşe palamudu ve Robinhood ve diğerlerinin de çekişe sahip olduğunun farkındasınız. Robinhood, örneğin, tam hizmet veren bir finans kurumu olmaktan bahseder.

JS: Bu firmalardan bazılarının yaptığımızdan farklı felsefelere sahip olduğunu düşünüyorum. Bu şirkete başladım çünkü insanlar bana “Benim paramla ne yapmalıyım?” Diye sormaya başladılar. Bu gerçekten zor bir soru, ama cevap vermede en önemli olduğunu düşündüğümüz üç sütun üzerinde üstünlük sağlamaya çalıştık: performans, rahatlık ve iç huzur. Bahsettiğiniz şirketlerin hiçbirinin yaptığımızdan daha iyi bir iş yapmadığını düşünüyorum.

GS: Tamam, ama daha genç bir yatırımcının işe başlamadan önce serbest komisyonları sallamasının cazip olduğunu kabul etmelisiniz, doğru mu? Demek istediğim, bedava işler. Google ve Facebook’un nasıl bir nesil insanı özgürce beklediklerini görün.

JS: Özgür değil, değil mi? Milyonlarca yıl boyunca ücretsiz teklifler oldu. Sizinle aynı fikirdeyim, ancak güçlü şirketler para kazanıyorlar. Ve sattığınız ürün ücretsiz ise, siz biliyorsunuz, sizlersiniz.

GS: Doğru.

JS: Ve muhtemelen bir müşteri olarak çıkarlarınızla daha az uyumlu olan yollarda. Ücretimiz hakkında her zaman şeffaf davrandık. Her zaman öndeydi. Bu, huzur sağladığımız yollardan biri. Çünkü para kazanmanın tek yolu, şarj ettiğimiz 25 baz puanlık ücrettir. Bu kadar. Bu diğer şirketler size veri satıyor, size karşı ticaret yapıyorlar.

GS: Sipariş akışını satmaktan bahsediyorsunuz

JS: Sipariş akışını söylüyorum. Aslında ticaret verilerini size karşı ticaret yapabilecek diğer firmalara sattığını söylüyorum. Paranızın çoğunu yapmak için orada değiller. İyileştirme. İyileştirme, müşterimizin paralarından en iyi şekilde yararlanacak olan, misyon güdümlü bir şirkettir ve bu da giderek daha eşsiz bir konumdur.

GS: Yani gerçekten güven konusunu konuşuyorsun.

JS: Güvenle ilgili, ve paranı yönetmek istediğin kişi hakkında. En çok odaklanmanıza yardımcı olacak biri mi? Ya da onu anlatmaya çalışan ya da sana söylemedikleri yollardan para kazanmaya çalışan biri mi?

GS: Görevdekilere dönelim. Son zamanlarda, yeni yönetim kurulu üyemiz Donna Wells şunları söyledi: “İyileşme, doğrudan doğruya, insanların daha iyi bilgilendirilmiş ve görevliler hakkında oldukça rahatsız edici sorular sormasına neden oluyor.” Bu, kitlesel pazarlama ve teknolojiye sahip olan Schwabs ve Vanguards'un uçlarına hizmet etmiyor mu? bütçeleri? Behemleri sadece motive etmedin mi?

JS: [Charles] Schwab hala herkesi nakit paraya yatırmaya ve bu paraya hiçbir şey ödemeye çalışıyor. Tüm müşterilerini kendi fonlarına yatırmaya çalışıyorlar ve bu fonlardan çok para kazanıyorlar – bu paralar muhtemelen müşteri için en iyisi değil. Dolayısıyla, sattıkları ürünlerle müşterilerinin en iyi ilgi alanlarına göre hareket etmiyorlar. Vanguard büyük bir şirkettir. Onlardan çok şey öğrendik, ancak sizi platformlarına yerleştirecekleri tek kaynak Vanguard fonlarıdır. Diğer fonlara bakmayı reddettiler.

GS: Ama Vanguard fonlarını kullanıyorsunuz.

JS: Evet, birçok Vanguard fonu kullanıyoruz, ancak her şey için doğru değiller. Vanguard bir yatırım fonu satış şirketidir. Tüm yaptıkları bu, yatırım fonları satıyor. Yani bu şirketler müşteriyi düşünmüyor. Ve bu yerleşiklerin hiçbiri bunu yapamaz çünkü onlar bugün iş yapma biçiminden kaybedecek kadar çok şeyleri var. Ayrıca, büyük bir pazar. Orada çok fazla şirket var. Birkaç tane büyük ismini verdin. Fakat finansal hizmetler yarışması hakkında daha geniş düşünürsek, orada başka büyük firmalar da var. Raymond James ve Edward Jones ile Finansal Motorlar, J.P. Morgan Chase, Goldman Sachs, Bank of America vs. var.

GS: Doğru, ve bir anda J.P. ve Goldman'a geri döneceğiz, ancak rekabet

JS: Bütün bu firmalar yaptığımız şeyi görüyor. Sanırım vizyonumuz muhtemelen sekiz yıl önce olduğu kadar benzersiz değil çünkü sektörü ileriye taşıdık. Müşterilerin bekleyeceği bir standart belirledik. Ve birçok insan şu anda koşmaya çalışıyor. Ama standardı tarlada tutmaya devam ediyoruz. Ve bu firmaların yetişmesini zorlaştıracağını düşünüyorum. Bir veya iki oraya mı gelecek? Şaşırmazdım. Bu firmaları çalıştıran çok akıllı insan var. Hepsi oraya mı gelecek? Hayır. Ama rekabet edeceğimiz konusunda endişelenmiyor. Bu alanda her zaman rekabet var.

GS: Yeterince adil, ama özellikle Vanguard hakkında konuştuğunuzda, robo yönetimi altındaki varlıklara 100 milyar doları aştı ve 30 milyar doların üzerinde olan Schwab's, söylediklerini 16 milyar dolara yakın olmanızdan dolayı fethedildi.

JS: Bu büyük bir parça. Ayrıca müşteri perspektifinden onlardan daha iyi olduğumuzu da genişletebilirim. Mobil ve web uygulamalarımız ürettiklerinden daha iyi. Ayrıca daha yüksek performanslı hizmetlerimiz var; Yaptığımız vergi yönetimi, başkalarının sunduklarından daha iyidir. Aldığınız raporlama türleri ve araçlar, başkalarından daha iyidir. Sahip olduğumuz davranışsal koruma rayları da daha iyi. Böylece size daha fazla performans, daha fazla kolaylık ve daha iyi bir iç rahatlığa inanıyorum.

GS: Bence JP ve Goldman'ın özellikle ilgi duyması ilginç. JP'nin You Invest, bildiğiniz gibi, orada serbest ticaret sallıyor ve Goldman, Marcus aracılığıyla, Clarity Money, vb. Satın alarak perakende müşterilerini kucakladı.

JS: Sanırım sıfır komisyon modelinden sonra giderek daha fazla insan gidiyor. Çünkü her zaman komisyonların sıfır olması gerektiğini düşündüm. Ve bu, işleri sıfırlar, artık sıfır komisyona sahip olmanın gerçek bir rekabet avantajının olmadığı yerler. Sağ? Sadece olduğu gibi olmalı. Ama sonuç olarak, ticaret stokları çoğu Amerikalı için üretken bir faaliyet değildir.

GS: Bazı insanlar kendi kendini yönetmeyi severler.

JS: Bunu yapmak isteyen bir bölüm var çünkü bir hobi gibi. Ama aslında paranızın çoğunu yapmak için bir yol değil. Yaptığımız finansal sistemi sağlık sistemi ile karşılaştırıyorum. Raftaki bütün ilaçları aldığınızı ve herhangi bir şey istedikçe herkesin alabileceğini düşünün. Her şey ucuz ama doktor yok. Bu şekilde bir sağlık sistemi tasarlamayacaksınız çünkü herkes temelde kendi durumlarını yönetmek konusunda uzmanlaşmak zorunda kalacaktı. Ve bu başka kariyer yapan ve yoğun bir yaşam süren insanlar için gerçekten pahalı.

Anket yaptığımız 2000 kişiden% 40 gibi bir şey, pazarın 2008'den beri yükselmediğini düşünüyordu.

GS: Betterment’in müşteri odaklı özelliklerine rağmen, oradaki rekabet gerçeklerine karşı bağışık değildir. Aslında, İyileştirme, sunduğu teaser oranları sayesinde, oyunu oynuyor.

JS: Evet, bir müşteriye başvurursanız, insanların üç ay ücretsiz aldıkları bir anlaşmamız var. Bu her zaman insanları çektiğimiz 1 numaralı yoldu. Ve bu, müşteri edinme maliyetimizi düşük tuttu ve her yıl daha az para harcayarak, daha hızlı ve daha hızlı büyümemizi sağladı. Ve bu yüzden geri dönüş üretmeye devam eden bir modelimiz olduğunu düşünüyorum. Bu arada, bahsettiğiniz tüm rekabet ile, daha fazla müşteriyi, herhangi bir yıl içinde sahip olduğumuzdan daha düşük bir maliyetle büyütüyoruz.

GS: Müşteri edinme maliyetlerinizde bana verebileceğiniz herhangi bir renk var mı?

JS: Müşteri edinme maliyetlerimizi herkese açık olarak göstermiyoruz, ancak alenen alıntı yaptığım rakamların bir kısmı. Onlar da büyük rakiplerin finansallarında gördüğüm şeyin bir kesimi.

GS: Eğer Betterment’in adını bir stadyuma koyarsanız, ben sizi bunun üzerine çağıracağım, Jon. Bireysel hisse senedi alım satım konusuna ve özellikle de bu yeni ticari oyuncuya aktris Maggie Siff'i içeren bir havalandırmaya yöneliyorum.

JS: Evet, yanımda "Milyarlarca" film çekiyorlar.

GS: Reklam, bildiğiniz gibi, sloganınızı, Outsmart Average'ı içeriyor.

JS: Evet.

GS: Bildiğiniz gibi, “Milyarlarca” karakteri, Wendy Rhoades, Bobby Axelrod'un düşük maliyetli ETF'lerden oluşan bir çeşitlilik portföyünü seçmesine yardım etmiyor. Bu nedenle, çoğu insanın bireysel stoklarda olmaması gerektiği görüşünü anladığım halde, hedef pazarınıza başka bir mesaj göndermek için Wendy Rhoades karakterini kullanmıyor musunuz?

JS: Maggie çok güçlü bir sözcü, çünkü birçok farklı karakterde, bilge, koç ve lider olan birisini oynuyor. Bu kampanya, konuşmanın eskiden olduğu gibi, eskiden yatırım yöntemiyle karşı karşıya geldiği bir yerdi. Bu da, kazan dairesi komisyoncularının görüntülerini ve geleneksel finansın püskürttüğü kötü uygulamaları tasvir ediyor. Ancak, sektördeki tüm olumsuz şeylerden bahsetme sorunu, insanların bunu duymak istememesidir.

GS: Bunu duyduğumuzda duydum.

JS: Evet, çoğu insan uzun zamandır paralarıyla yanlış şey yaptıklarını duymak istemiyor. Fakat keşfettiğimiz şey, sektör hakkında konuşmadan uzaklaşıp, odağı müşterilerimize kaydırmamızdır. İşlerin gidişatında iyi olan insanlar var ve sürekli daha fazla çaba sarf eden insanlar var. Örneğin, restoranlara gitmek için doğru kredi kartına sahibim çünkü bana yüzde 4 geri veriyor. Başka şeyler satın almak için de doğru olanı buldum.

GS: Restoranlarda yüzde 4 nakit para kazanıyorsunuz

JS: Evet, Uber kartı size belirli restoranlarda yüzde 4 geri veriyor. Bu yüzden bir optimizatörüm. Bir tatile gittiğimde, bir dizi siteye bakacağım ve gidilecek en iyi yerin tam olarak ne olduğunu anlayacağım ve en iyi semtte bir Airbnb rezervasyonu yapacağım. Param olduğunda aynı şey. Gerçekten iyi idare edilmesini istiyorum ve statükonun sağladığı her şeyden daha fazlasını talep ediyorum. Biz kime hizmet ediyoruz ve bu da reklamda söylediklerimiz. Bu, statükodan daha iyi talep eden insanlar hakkında.

GS: Ama bireysel hisse yok

JS: Bireysel hisse senetleri iyi. Paranızı bu şekilde yönetmenin yanlış bir tarafı yok. Çoğu insan paralarını yönetmek için böyle bir şey değil.

GS: Yaşamlarımızda kesinlikle gerçekleşeceğinden emin olduğum ayı piyasası hakkında konuşalım. Bildiğiniz gibi, Betterment’in müşterilerinin çoğu, bir ayı piyasasında asla yatırımcı olarak yaşamıyor. Söylenecek standart şey, geldiğinde, doğru olanın, derste kalmak, uzun vadeli düşünmek vb. Olmasıdır

JS: Evet.

Her zaman söyledim, halka açılmak için bir kurum ve bina inşa ediyoruz. Nihayetinde yapmak istediğimiz bir şey. Benim görüşüm, dışarı çıkmadan önce bugün olduğumuzdan en az iki kat daha büyük olacağız.

GS: Piyasa manşetleri gerçekten çirkinleştiğinde ve insanlar Betterment hesabında kırmızı bir deniz görmeye başladığında ne olur?

JS: Bu sektördeki herkes için bir ayı piyasası kötü, sadece İyileştirme değil. Ve bunun için çeşitli şekillerde hazırlıyoruz. Birincisi, test ettiğimiz ve gösterilen müşterinin kursu kalmasını sağlamak için mesajlaştığımıza dair mesajlar aldık. Ayrıca, tüm paranızı dışarıda çekmek yerine, tahsisatınızı değiştirmeyi düşünmek isteyebileceğiniz şeyler de yapacağız. Örneğin, 2008'i al. İyileşme henüz işte değildi, ama piyasadan çıkarak birçok insanın kendilerini havaya uçurduğunu gördük.

GS: Kapak için koşmak çok cazipti.

JS: Aslında, o zamandan beri müşteri davranışları araştırması yürüttük ve ankete kattığımız 2000 kişinin yüzde 40'ı gibi bir şeyin 2008'den bu yana pazarın yükselmediğini düşündüğü bana şok oldu.

GS: Vay.

JS: Evet, üzücü. Ve ben misyonumuza geri dönmeliyim, ki bu da insanların paralarından en iyi şekilde yararlanmasına ve yatırımlarına devam etmelerine yardımcı olmaktır. Yani bizim için bunu döngü boyunca yapmamız önemlidir. Stratejik seçeneklerimizi düşünerek de hazırlıyoruz.

GS: Detaylandırır mısınız?

JS: Sadece bu ay, paranızda daha yüksek bir getiri sağlayan akıllı bir tasarruf hesabı başlattık. Şu anda tüm ücretlerimizin% 1,83'ünü net olarak ödüyor ve bunun vergi avantajlı bir hesap olduğunu düşünüyorsanız, bundan daha yüksek.

GS: O zaman bu FDIC sigortalı değil.

JS: FDIC sigortalı değil, ama SIPC sigortalıdır. Düşündüğümüz başka bir alan ilginç bir karşı-çevrimsel oyun B2B işimizdir. Piyasa döngüsü boyunca insanlar emekliliklerine katkıda bulunuyorlar, bu da bizim 401k işimizi bizim için çekici bir yer haline getiriyor. Benzer şekilde, Danışmanlar için İyileştirme işimiz de yatırım yapmamız için iyi bir yer.

GS: Hayat sigortası ve üniversite tasarruf ürünlerini eklemek hakkında ne düşünüyorsunuz?

JS: Aslında, pek çok kişi Kolej için üniversite için kullanılabilecek IRAs gibi şeylerle Betterment ile para biriktiriyor. Hayat sigortası söz konusu olduğunda, bununla ilgili birçok finansal ortakla konuşuyoruz çünkü ilginç olduğunu düşünüyoruz.

GS: Katılıyorum. Öyleyse son konu: Betterment ne zaman halka açılır?

JS: Her zaman söyledim, halka açılmak için bir kurum ve bina inşa ediyoruz. Nihayetinde yapmak istediğimiz bir şey. Benim görüşüm, bugün dışarı çıkmadan önce bugün olduğumuzdan en az iki kat büyük olacağız. Bu iki yıl mı beş yıl mı alacak? Tam olarak ne zaman olacağını söyleyemem çünkü sadece ölçeğimize değil, aynı zamanda sermaye piyasalarına ve birçok başka faktöre de bağlı olacaktır. Ama biz buna doğru ilerlemeye devam ediyoruz ve harika bir konumda olduğumuza inanıyorum. Denetledik, harika bir finans ekibimiz var, büyük risk yönetimine sahibiz, güvenlik süreçleri… IPO'ya hazırlanmakta olan şirketlerin yapması gereken tüm bu şeyler.

GS: Eh, yeterince büyük görünüyorsun, ve müthiş bir müşteri tabanına sahipsin ve herkesin Betterment'in kim olduğunu biliyor. Ama dediğin gibi, zamanlama önemli.

JS: Evet, ve muhtemelen bugün orada yeterince kamu şirketi değiller. Ancak, şirketlerin kamuya nasıl gittiği konusunda gerekli olan yenilikler var. Ayrıca, bazı akranlarımızın piyasada neler yaptıklarından gerçekten çok etkilendim ve finansal hizmetlerimizde yenilik yapmaya devam etmemizi istiyorum, hatta IPO'muzun etrafında bile.

GS: Bu notta Jon, size ve ekibinize büyük şanslar diliyorum.

JS: Çok teşekkürler, Gregg.

Bu röportaj içerik, uzunluk ve netlik için düzenlenmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here