Oculus Connect 5 konferansı, yarın FB ve şirketin en son sanal gerçeklik çabalarının gevşemesine ve VR'nin geleceğine dünyayı kanıtlamaya çalışacağı San Jose'de yarın başlıyor sonunda ve onu durdurmak için yapabileceğimiz bir şey yok.

Yarın, donanım için büyük bir gün olacak, ancak Oculus'un gelecekteki planlarının bir kısmı hakkında oldukça vokal olan çok fazla sürpriz yok. Göreceğiz.

Yarın aşağıya inmeyi beklediğimiz bazı şeyler aşağıda yer alıyor.

Çıkış tarihi, Oculus “Santa Cruz” için bağımsız fiyat

Takip edilen bağımsız denetimli 6DoF kulaklıklı mikrofon seti gelecek yıl başlayacak gibi görünüyor; büyük soru gerçekten onun fiyatı olacak.

Oculus, Oculus Go'nun başlangıç ​​fiyatı olan 199 $ 'lık fiyatıyla çok agresif olmasına rağmen, fiyatlamanın "Santa Cruz" un ne için harekete geçtiğini görmek ilginç olacaktır. Kulaklıklı mikrofon seti hala mobil bir yonga seti kullanıyor, ancak Oculus Go'da bulunan 821 modelinin aksine mevcut nesil bir Snapdragon 845 modeli daha fazla olacak. Kulaklığın en önemlisi, aynı zamanda fiyatına kesinlikle ekleyeceği özellikler olan konumsal izleme ve el kontrol cihazlarını (muhtemelen güncellenmiş bir tasarımı göreceğimiz), aynı zamanda sporu da içerecektir.

Fiyatlandırmanın 349-399 $ civarında oturmasını bekliyorum; Daha az bir şey muhtemelen Oculus Go satışlarını yahut daha fazla bir şey olabilir ve şu anda VR'ye satın almak için biraz isteksiz olduğunu kanıtlamış tüketicilere daha zorlu bir satış olacaktır.

Bir sonraki gen Oculus Yarığına bir bakış

F8'deki Oculus “Half Dome” prototipine bir göz attık; Tahminimce yarın hakkında çok daha fazla şey göreceğiz ve belki de bir özellik prototipinin bazı basın demolarını alacağız.

Şirketin Rift kulaklıklı mikrofon seti bu noktada birkaç yıldan fazla bir süredir, bu nedenle muhtemelen bilgisayar destekli kulaklığın yeni neslini düşünmeye başlama zamanı gelmiştir. Rift’in duyurulmasından bu yana GPU’da çok fazla sıçrama gerçekleşti ve şimdi Oculus’un düşük kaliteli ürünlerden oluşan bir kaç ürünü var, biraz daha fazla PC profesyonel bir kadroya sahip olmak için biraz daha serbest olabilirler. deneysel.

“Half Dome” ile yapılan büyük anlaşma, objektiflerin objelere odaklanma şeklindeki yeni yaklaşımı. Eski sistemle, sabit odak uzaklıkları, kolun boyundaki herhangi bir şeyi gerçekten okuyamadığınızdan emin oldu; motorlu ekranlar ve göz takibi kullanan yeni sistemle kulaklık, gözleriniz gibi daha fazla hareket edebilecek, nesnelere dinamik olarak baktıkça odaklanacaktır. Bu, görüş alanını önemli ölçüde genişleten yeni bir lens sistemi ile birleştirilir. Bu gerçekten çok güçlü şeylerdir, ancak birçok mühendislik sorunu sunar, bu nedenle Oculus sahnesi hakkında daha fazla ayrıntı duymak ilginç olacaktır.

Bulanıklık Oculus / Facebook bölümü

Instagram Instagram ve WhatsApp Facebook kurumsal hiyerarşisi içine çekildi gibi, büyük olasılıkla Facebook'un anahtar konuşmasında temsil edilen VR bölümünün daha derin bir entegrasyonunun sonuçlarını göreceğiz.

2016 sonundaki büyük yeniden yapılanma sonrasında, Oculus exec yapısı, kurucular Zuckerberg’in iç çemberindeki yöneticilere güç verirken, kurucu ortakların düşüşünü gördü. Hugo Barra’nun iş ünvanı hala VR’nin Facebook VP’si, Andrew Bosworth’un da AR / VR’nin Başkan Yardımcısı olduğu; Muhtemelen onlardan biraz fazla duyarız. Konferansın önceki yıllarında, büyük bir anons için sahneye bir Oculus eş kurucusunun geldiğini gördük, sonra geçen yıl Mark Zuckerberg bir şeyler açtı ve herkesi büyük duyurularda yürüdü.

Bu sene Oculus Research, Facebook Reality Lab adını aldı. Facebook'un Oculus yapısına nasıl bir giriş yaptığını görmek ilginç olacaktır.

Facebook Spaces geçtiğimiz birkaç yıl boyunca biraz zaman kazandı; Ekip, en son özellik güncellemelerini paylaşarak tekrar sahneye çıkacaktır. Sosyal uygulamanın “Santa Cruz” desteğini kazanıp kazanmadığını ve bir stok uygulaması haline gelip gelmeyeceğini veya daha deneysel aşamasında yaşamaya devam edip edemeyeceğini göreceğiz.

Yeni AAA içeriği

Yarın hakkında çok şey duymayı beklediğimiz bir şey, şirketin mevcut platformlarında mevcut olan yeni oyun başlıklarıdır.

Oculus, geçen yıl, Rift için geliştirilecek mahkeme AAA oyun yayıncılarına nasıl baktığı konusunda büyük bir anlaşma yaptı; Oculus Stüdyoları bölümleri muhtemelen bir sonraki sahtekarlık dalgasına bizi bir dizi bağımsız projeden ziyade birkaç cilalı büyük bilet bültenleri üzerinde daha fazla vurgulayarak akla getirecektir.

Bir kaç yıl önce Oculus, 250 milyon dolar harcadıklarını ve 250 milyon dolar daha harcadıklarını ayrıntılı olarak açıkladılar, ancak bizler, oyunlara ya da deneyimlere söz verdiğimiz dolar miktarıyla ilgili pek çok güncelleme duymadık. Belki de şirketin yatırımlarının önemli ölçüde büyüdüğü veya şirketin yatırımlarını daha sonra yönlendirmek istediği hakkında birkaç ayrıntı daha duyarız.

Oculus karma gerçekliği

Bu bir gerginlik olabilir, ancak bu, şirketin bazı deneyimlerini, son birkaç yılda hafifçe alay ettikleri artırılmış gerçeklikle birlikte görebildiğimiz yıl olabilir.

Facebook Reality Lab'deki ekibin AR kulaklık teknolojileri üzerinde çalıştığını biliyoruz, ancak yine de bu teknolojinin çok erken ve pahalı bir zaman olduğunu açıkça görüyoruz. Bununla birlikte, Microsoft büyük olasılıkla kısa bir süre içinde kurumsallaşmaya odaklanan güncellenmiş bir HoloLens'i gösterecek ve Magic Leap şimdiden ilk büyük hamlesini tüketici alanına taşıdı.

Oculus'un bu kadar erken elini göstermesi biraz şaşırtıcı olurdu, ancak eğer Apple bir raporun önerildiği gibi bir kulaklığı serbest bırakmaya yakınsa, belki de insanların üzerinde çalıştıkları şeylere ipucu vermek istiyorlar.


Önümüzdeki birkaç gün içinde, özellikle de yarın sabah saat 10'da PT'de yapılacak olan çok şey olacak. TechCrunch, dünya çapında web üzerinde bulabileceğiniz en iyi analizleri ve en hızlı güncellemeleri getiren yerde olacak.

 daha fazla Oculus Connect 5 kapsamı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here