Facebook sessizce kod tarar, saplarını otomatik olarak tanımlayan, farklı yamaları test eden ve mühendislerin seçebileceği en iyi önerileri öneren SapFix adında bir yapay zeka programlama aracı yerleştirdi ve yerleştirdi uygulamak. Bugün Facebook’un @Scale mühendislik konferansında ortaya çıkan SapFix, Facebook’un büyük kod tabanı üzerinde çalışıyor ve şirket bunu geliştirici topluluğuyla paylaşmayı planlıyor.

“Bildiğimiz kadarıyla, otomatik olarak uçtan uca test ve onarımla birlikte makine tarafından oluşturulan bir düzeltmenin, Facebook’un ölçek koduna yerleştirildiği ilk kez, bu, Facebook’un geliştirici araç takımını yazıyor. “AI hibritleri için önemli bir dönüm noktasıdır ve arama tabanlı yazılım mühendisliğinin yazılım geliştirmede sürtüşmeyi azaltabileceğine dair daha fazla kanıt sunar.” SapFix, Facebook'un önceki otomatik hata işaretçisi Sapienz ile birlikte veya olmadan çalışabilir. Sapienz'in Sapienz'in sorunlarına çözümler önerdiğini SapFix ile birlikte kullanır.

Bu tür araçlar daha küçük takımların daha güçlü ürünler üretmesine izin verebilir veya büyük kurumların boşa harcanan mühendislik zamanlarında bir ton tasarruf etmesine izin verebilir. Bu, Facebook için çok önemli çünkü endişelenecek başka birçok sorun var.

Glow AI donanım ortakları

Bu arada, Facebook, kendi bilgisayar öğrenme yazılımı etrafında bilgisayar donanım ekosistemini yeniden yönlendirme stratejisi ile ileriye doğru ilerliyor. Bugün, makine öğrenimi donanım hızlandırması için Glow derleyicisinin, Glow'u desteklemek için Cadence, Esperanto, Intel, Marvell ve Qualcomm gibi en üst silikon üreticilerini kaydettiğini duyurdu. Plan, açık kaynaklı sunucu tasarımları için Facebook’un Açık Hesaplama Projesini ve bağlantı teknolojisi için Telekom Infra Project’i yansıtır.

Glow, derin öğrenme süreçlerini nasıl gerçekleştirdiğini hızlandırmak için çok çeşitli makine öğrenimi çerçeveleri ve donanım hızlandırıcılarıyla çalışır. Bu yılın başlarında Facebook’un F8 konferansında açıktı.

“Donanım hızlandırıcıları, makine öğrenimi yürütme görevini çözmek için uzmanlaşmıştır. Facebook’un ekibi, genellikle çok sayıda yürütme birimi, çip üzerinde bellek bankaları ve ML iş yüklerinin yürütülmesini çok verimli hale getiren uygulamaya özel devreler içeriyor. “Makine öğrenim programlarını özel donanım üzerinde yürütmek için, derleyiciler farklı parçaları düzenlemek ve birlikte çalışmasını sağlamak için kullanılır. . . Glow kullanan donanım iş ortakları, ürünlerini pazara sunma sürelerini kısaltabilir. ”

Facebook'un altyapısı Jason Taylor

Temelde, Facebook'un silikon bölümünde yardıma ihtiyacı var. Kendini izole etmek ve Apple ve Google gibi kendi yongalarını oluşturmak yerine, donanım geliştirmeyi uzmanlara etkili bir şekilde dış kaynak kullanıyor. Bu, bu altyapıdan rekabetçi bir avantajı önleyebileceği anlamına geliyor, fakat aynı zamanda para biriktirmesine ve çekirdek güçlerine odaklanmasına da olanak sağlıyor.

“Bugün bahsettiğim şey, hangi çipin piyasada gerçekten iyi bir performans göstereceğini tahmin etmenin zorluğu. Bir parça silikon oluşturduğunuzda, pazarın iki yıl içinde nerede olacağına dair tahminlerde bulunuyorsunuz. ”Facebook’un altyapı altyapısı Jason Taylor’a göre. “Büyük soru, tasarladıkları iş yükünün o zaman gerçekten önemli olan worlflow olması. Bu bölünmeyi göreceksin. Facebook'ta, wew şu anda tüm ortaklarımızla birlikte çalışmak istiyor, böylece şimdi ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca iyi seçeneklerimiz var. ”Esasen, kendi çiplerini yerine inşa etmek yerine tüm çip üreticileri ile ortaklık yaparak, Facebook yazılımını volatiliteye karşı korur. hangi çip standart haline gelir.

Bir kenara bırakılan teknolojiler, Ölçek konferansı, Facebook'un hacklemeyi sürdüreceğini, politika skandallarının lanetleneceğini kanıtladı. Unlinctrinated'in başka bir dilde olduğunu varsaymak için yeterli kodlama jargonu ile paketlenmiş anahtar sözcükler sırasında mühendisler tarafından paketlenmiş bir oda olarak Cambridge Analytica'dan veya seçim müdahalesinden bahsedilmiyordu. Facebook yanıyorsa, buradan söyleyemezsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here