Facebook, kullanıcıları TurboVote ile ortaklık kurarak oylamaya teşvik edecek, yabancı seçim müdahalesini izlemek için Uluslararası Cumhuriyetçi Enstitü ve Ulusal Demokratik Enstitüsü sivil toplum kuruluşları ile ortaklık kurdu. Yeni politik reklam arşivinden çıkan haftalık trendler ve sorunlar raporunu yayınlayın. Facebook ayrıca seçim bütünlüğü savaş odasının çalışıp çalışmadığını ve takımın artık “kırmızı takım” olduğunu ve seçmen baskılama içeriğinde bir artış gibi sorun senaryolarına nasıl tepki vereceğini doğruladı.

Bunlar, Facebook’un seçim bütünlüğü ekibi ve muhabirler arasındaki günümüzün brifing çağrısından çıkan önemli duyurulardı.

Facebook’un seçmen kaydı sürücüsü de, Dün’ün benzer bir girişim ile destekleyeceğini duyurduğu TurboVote ile ortak olacak

Görüşmenin çoğu, Facebook’un geçmiş çabalarını gözden geçirdi, ancak yaklaşan Brezilya seçimlerine odaklanmak için de zaman aldı. Orada Facebook, seçim otoriteleriyle diyalog kurmak için 1.000'den fazla savcı, yargıç ve katip ile işbirliği yaptı. Ülkede üç gerçek-denetçiyle ortaklaşa çalıştı ve onlarla “Fátima” ve “Projeto Lupe” gibi haber bültenleri üzerinde çalıştı ve insanların sahte haberleri fark etmelerine yardımcı oldu.

Seçmen kaydı, Instagram’ın dün yaptığı açıklamada, kullanıcıları reklamlarla ilgili kayıt bilgilerine yönlendirmek için TurboVote’la çalışacağını açıkladı. Facebook, insanların seçim günü oy kullanmalarını ve “ben oy verdiğim” arkadaşlarıyla paylaşmalarını da hatırlatacaklarını belirtti. Bir endişe, Facebook'un seçmen kaydı ve oy kullanma çabalarının, örneğin bir üssü olanların bir siyasi partiden eşit olmayan şekilde faydalanabileceğidir. Facebook'u kullanabilecek kadar genç olabilecek, ancak YouTube ve Snapchat için onu terk ettikleri kadar genç olmayan içerikli içerikler. Facebook, çabaların adil olduğunu kanıtlayamazsa, sürücü, sosyal ağı, partilerine karşı önyargılı olarak boyamaya istekli olan kongre üyeleri için bir konuşma noktasına dönüşebilir.

Yurtdışında faaliyet göstermeyen Enstitülerle yapılan ortaklıklar, Facebook'un küresel siyaset yönetmeni ve CEO'su: “Dünyadaki seçimlerde ne gördüklerini anlamak için” tasarlandı. Hükümet Destek Ekibi Katie Harbath. İşte, Facebook'un bu sorunu kabul ettiğini kendi başına halledemeyecek kadar büyük. Bağımsız gerçek-denetçiler ve hükümet seçim komisyonları ile çalışmanın ötesinde, gözlerinin ve kulaklarının yerde olması için sivil toplum kuruluşlarını görevlendiriyorlar.

Savaş odasının ortasında yayınlanan The New York Times'ın bir hikayesine göre savaş odası henüz bitmedi. Halihazırda Facebook’taki Menlo Park HQ binalarının ikisi arasındaki merkezi bir koridorda yapım aşamasında olan bu şirket, Facebook’un seçmen kitlesi üzerinde çalışan 300 çalışanının yaklaşık 20’ine sığacak. Ekip, sahte haberlerde veya sahte hesaplardaki ekiplerin hızlı bir şekilde tanımlamasına ve bunlara yanıt vermesine yardımcı olmak için Facebook'ta akan bilgi hakkındaki panoları gösteren ekranlara sahip olacak.

Facebook, ev ödevini yapmaya çalışıyor, bu yüzden “bir anın ısısı, seçim senaryosundan önceki bir sıcağa” hazır ve düz bir şekilde yakalanmayacak diyor, Facebook Haber Ajansı için Ürün Yönetimi Müdürü diyor. Marra. Facebook'un “sorunlara bakmak için çok daha proaktif ve bina sistemleri olduğunu ve bu nedenle platformumuzda büyük sorunlara yol açmadıklarını” söyledi. Facebook'un Seçimler ve Sivil Katılım için Ürün Yönetimi Direktörü Samidh Chakrabarti şunları söyledi: “ Gördüğümüz en büyük çapraz ekip çalışması. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here