Günümüzün büyük Amazon etkinliğindeki büyük sürprizlerden biri şirketin duymadığı bir şeydi. Şirket'in HomePod ve Google Max'in kendi sürümü üzerinde çalıştığı birkaç yıl süren spekülasyonlardan sonra, hala gerçek bir Premium Yankımız yok.

Bu kısmen, Amazon'un, Sony gibi bir şirkete, başarılı bir Alexa özellikli akıllı hoparlör sunması için zaten şirketler gibi donanım ortaklıkları üzerinde yoğun bir şekilde eğilmesi gerçeğinden kaynaklanıyor. Ancak bugün, bu tür ürünleri nasıl ele alacağına dair daha iyi bir bakış elde ettik. Ve açıkçası, bu biraz temiz hava.

Amazon zaten burada temelleri attı. Plandaki ilk adım, Echo'yu ve Alexa'yı mümkün olduğu kadar çok evde olabildiğince çok odaya ayırıyor. Kontrol edin ve iki kez kontrol edin, süper düşük maliyetli Echo Dot'a küçük bir parça sayesinde teşekkürler. Bugün şirket, bu parçaların nasıl daha fazla bir şeye dönüşebileceğini gösterdi.

Etkinliğin ardından, Amazon HQ'da yeni ürünleri yerli yerlerinde göstermek için tasarlanan bir avuç sahte odaya geçtik. Yeni Yankı Noktalar'ın iki yanındaki bir koltuğun önünde durduğumda, şirket, sol ve sağ stereo parçayı bölerek bazı Ed Sheeran şarkılarını (yine benim seçimim değil) alevlendirdi.

Ses, yüksek sesle ve nezih, ancak HomePod'un beğenileriyle rekabet edemedi. Yine de sorun yok. Yeni Sub'da at ve Link Amp'i al. Boom, kendi modüler ev stereo sisteminize sahipsin. Bu sisteme Amazon'u Sonos gibi rekabet içinde tutan, daha da önemlisi mevcut Echo'ları çok odalı bir ev hoparlör sisteminin merkezine taşıyan cazip bir alakart yaklaşım.

Bir Amazon saati mi? Bir mikrodalga? Bu garip ilavelerden hiçbiri meslektaşım Matt Burns'e çok fazla önem vermiyordu. Diğer yandan Link, “birkaç hafta önce neredeyse sadece 600 dolarlık bir cihaz satın aldım.” 199 $ ya da 299 $ karşılığında, sırasıyla Link ya da Link Amp'i elde edebilir.

HomePod veya Home Max için 349 $ veya 400 $ 'ı kesmek yerine kendi versiyon parçanızı parça parça oluşturabilirsin. Verilen tüm parçalar, her iki seçenekten de daha fazla maliyetle sonuçlanabilirdi, ancak oda temelinde karıştırılması ve eşleştirilmesi ve özelleştirilmesi için söylenecek çok şey var.

Bu yaklaşım, Amazon haberleriyle dolu bir gün içindeki en etkileyici buluşu işaret ediyor. Apple ve Google'ın nasıl tepki verdiğini görmek büyüleyici olacaktır.

Buradaki olaydan tüm kapsamımızı gözden geçirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here