Bitcoin'in en eski evlatları – liberter anarşist “cypherpunk” kalabalığı – çoğunlukla erkekti. Bugün, Satoshi Nakamoto’nın ünlü beyaz gazetesinin piyasaya sürülmesinden yaklaşık on yıl sonra, kripto para karşılığı olanların çoğunluğu hala erkeklerden oluşuyor.

Bu, kripto para biriminin ana kabulü üzerine bahis yapan şirketler için bir sorun teşkil ediyor. Bu noktada, onlar zaten Millenial erkeklerin, yani Bitcoin tutkunlarının ana üssüne girdiler. Fakat daha çok kadına nasıl ulaşıyorlar? Ya da Gen Xers? Ya da Bebek Patlatıcılar?

Kripto finans şirketi Çember erişilebilir olduğunu düşünüyor, eğitim kaynakları cevabı. Bugün itibariyle şirket, kripto yatırım uygulaması Circle Invest'e yeni bir özellik ekledi (yukarıda resmedildi). Umutları, basit, jargon içermeyen açıklayıcıların – uygulamada yerleşik bir 'Kuklalar için Cryptocurren' türünün – yeni demografiklerin kripto evreninin kapısına ayaklarını almasını ve bir ya da iki şey boyunca öğrenmesini kolaylaştıracağıdır. yol.

“Piyasada var olan uygulamaların birçoğu piyasayı zaten anlayan ve maalesef, bu adam olma eğilimi olan insanlara yöneliyor” diyor Circle'ın ürün başkanı Divya Agarwalla, TechCrunch'a

]

Yeni özelliğin ilham kaynağı, bir çalışmanın sonuçlarının kripto yatırımcıları arasında ciddi bir çeşitlilik eksikliği göstermesinden sonra geldi. Circle tarafından görevlendirilen çalışma, ABD'de 3.000 Millennials, Gen Xers ve Baby Boomers'ı araştırdı ve Millennial erkeklerin gelecek sene kriptoya yatırım yapma olasılığının iki kat daha fazla olduğunu gördü.

Bir blockchain olayı veya kripto konferansına katılan herkes için, bu muhtemelen bir haber değil. Coin.dance'e göre, Bitcoin'in “toplum katılımı” nın yaklaşık yüzde 95'i erkeklerden geliyor.

Yeni bir kullanıcı tabanına girmeye yönelik stratejik bir girişim, Circle'ın, uzun zamandır kripto-para birliğinin PayPal (ve Venmo) olma emellerine sahip olması için doğal bir adımdır.

Çoğu kişi Circle'ın tüketiciye yönelik ödeme uygulaması olan Circle Pay'e aşina olsa da, şirket aynı zamanda Circle Trade adlı bir ticaret masasını ve Poloniex'i de içeren bir başka değişim platformunu işletiyor. bu yılın başlarında aynı isim. Bu anlaşma Fortune'ye göre 400 milyon dolar değerinde idi.

Circle, IDG Capital, Breyer Capital, General Catalyst, Accel, Dijital Para Birimi Grubu, Pantera, Blockchain Capital, Goldman Sachs, Tusk Ventures ve daha fazlası için bugüne kadar yaklaşık 250 milyon dolar risk sermayesi fonuna sahip oldu. Mayıs ayında 110 milyon dolarlık bir şirket, şirketi 3 milyar dolar seviyesinde değerlendirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here