Photokina Londra'da başlıyor ve gösterinin teması “büyük”. Kompaktlığa doğru ilerleyen bir endüstri için olağandışı bir şekilde, bu gösterinin sahnesindeki kameralar Spor büyük sensörler, büyük lensler ve büyük fiyat etiketleri. Ancak, ortalama atıcı için olmayabilirlerse de, bu kameralar, endüstri için bir bütün olarak gelecek şeylere hitap eden etkileyici donanım parçalarıdır.

En heyecan verici duyum, belki de S1 ve S1R ile herkesi şaşırtan Panasonic'ten, Canon ve Nikon'un yansımalarına karşı gök gürültüsünü bir araya getirmeyi amaçlayan son derece tam olmayan bir çift kameralı bir çift kameradır. tam çerçeve dünyası.

Panasonic'in kameralarının genellikle etkileyici bir video performansı vardı ve bunlar bir istisna değil. 60 FPS'de 4K çekecekler, ki bu şekilde gösterilen kompakt bir cisim video görüntüleyiciler için son derece değerli olacak. Bu arada S1R, S1’in 24’üne 47 megapiksel ile, fotoğraflar için optimize edilecek. Her ikisinin de çift kart yuvaları olacak (Canon ve Nikon en yeni vitese eklemeyi reddetti), hava sızdırmazlığı ve gövde içi görüntü sabitleme.

İstenilen çok sayıda özelliklerin zamanlaması ve dahil edilmesi, Panasonic'in fotoğrafçıların istediği her şeyden kaynaklandığını ya da diğer erkeklerin hareket etmesini beklediklerini ve rakiplerinin yapamayacağı şeyleri vaat ettiklerini gösteriyor. Durum ne olursa olsun, S1 ve S1R fiyatları ne olursa olsun bir sıçrama yapacaklardır.

Panasonic, uzun vadede daha büyük etkileri olabilecek bir duyurunun da bir parçasıydı: Leica ve Sigma ile ortaklaşa bir lens montajı, yeni ortaya çıkan tam çerçeveli ve orta formatlı pazar için maksimum esnekliği amaçladı. L monteli objektifler, grup cihazlarının herhangi birinde (S1 ve S1R dahil) çalışacak ve kartın kullanımının yaygınlaşmasına yardımcı olacaktır.

Leica, S3'ü duyurdu ve orta format S serisinin yeni bir versiyonunu L-mount sistemine geçirdiğini ve birkaç özelliği çarptığını duyurdu. Henüz bir fiyat yok, ancak sormak zorunda kalırsanız, muhtemelen bunu karşılayamazsınız.

Sigma'nın gösterecek bir kamerası yoktu, ancak Foveon sensör teknolojisini tam çerçeveye taşıyacağını ve gelecek cisimlerin de L montajını kullanacağını duyurdu.

Bu Fuji burada küçük görünüyor, ancak hafif değil. Önceki orta formatlı kameralarla karşılaştırıldığında sadece küçük.

Fujifilm, etkileyici bir şekilde küçük bir gövdenin içinde tam çerçeveden daha büyük (ama “geleneksel” orta formattan küçük) sensörlere yapışan yeni GFX 50R ile orta formatın önüne geçmeyi başardı. Bu, hiç de önemli değil: Fuji’nin kameraları genellikle oldukça ağır ve 50R’in bir istisnası yok, ama önceki modelden çok daha küçük ve hafif ve şaşırtıcı bir şekilde, bedeni için 4.000 $ 'dan daha az $ 2.000 dolar.

Gördüğünüz gibi tema büyük ve pahalı. Ancak alt metin, bu kameraların yalnızca olağanüstü görüntüler sağlayamadığı, ancak bunu yapmak için çok büyük olmaları gerekmediği. Taşınabilirlik özellikli bu çok yönlülük kombinasyonu, en son nesil fotoğraf makinelerinin güçlü yanlarından biridir ve açıkça Fuji, Panasonic ve Leica, tüketici ve meraklıların yanı sıra, pro-level, multi-bin dolarlık cisimlere de yayıldığını göstermeye isteklidir. sırası.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here