Apple, iOS 12'nin bugün yayınlanmasıyla birlikte, kullanıcıların harekete geçmek için kendi sesli komutlarını oluşturmalarını sağlayan Siri Kısayolları adlı yeni bir özellik de sunuyor. uygulamalarda. Örneğin, sabah kahvenizi sipariş etmek, en sevdiğiniz müzikleri çalmak, günlük programınızı almak ve çok daha fazlası için bir kısayol oluşturabilirsiniz. İOS 12 lansmanına hazırlanırken, bir dizi uygulama geliştiricisi, kullanıcıları benimsemeye teşvik etmek için Siri Shortcuts'a – hatta bazen uygulamalarında özel bir düğmeyle bile – destek ekledi.

iOS Ayarları'nda Siri Kısayolları'nı yapılandırabilir veya Apple’ın yeni Kısayollar uygulamasını kullanarak, bugün de daha karmaşık ses komutları oluşturabilirsiniz. Fakat bunlar, en azından şimdilik, kullanıcıları güçlendirmek için daha fazla itiraz edecek şeyler.

Bu arada, ana kullanıcılar en sevdikleri iOS uygulamalarını kullanırken ilk defa Siri Shortcuts'ı da göreceklerdi.

iOS 12 ile, uygulama geliştiricileri, uygulamalarının ortak bir görev için uygulama arayüzünde doğrudan "Siri'ye Ekle" düğmesini entegre edebilir. Örneğin, favori bir oynatma listesi çalmak gibi.

Bir kullanıcı bu düğmeye dokunduğunda, geliştiricinin önerdiği herhangi bir görevi veya eylemi başlatmak için kendi özel sesli komutlarını kaydedebilecekleri bir ekrana yönlendirilirler.

Zamanla, bir takım uygulamalar bu işlevselliği ortaya çıkaracak.

Ancak, bugün onlarla oynamaya istekliyseniz, birinci günde, bu özelliğin ilk uygulayıcıları arasındadır.

Pandora

Yeni bir oynatma listesi, Pandora'nın bugün güncellendiği tek güncelleme listesi değil, aynı zamanda bir Siri Kısayolları düğmesine basan ilk uygulamalardan biri. Uygulamanın iOS 12 için optimize edilmiş güncellemesi sayesinde kullanıcılar Pandora uygulamasındaki Ayarlar'a gidebilir ve “Siri'ye Ekle” ye dokunabilirler. Daha sonra belirli bir istasyonu, albümü veya şarkı listesini seçebilir ve bir dahaki sefere özel bir ifade kaydedebilirler. duymak isterim.

Çizgiler

Alıştırıcı Çizgileri, “Siri'ye Ekle” düğmesini ilk ekleyenler arasındadır. Dokunduğunda, kullanıcılar görevlerini tamamlamak için özel ifadeler kaydedebilir. Bu şekilde daha doğal bir tarzda şeyler söyleyebilirsiniz – “Hey Siri, suları içtim” veya “Bugün sağlıklı yedim” (19459002)

PCalc

Her zaman bir erken evlat edinici, popüler hesap makinesi uygulaması, para birimleri dönüştürmek, panoyu ayarlamak, dönüşümleri açmak ve daha fazlası gibi uygulamadaki herhangi bir ortak etkinlik için ses komutlarını kaydetmenizi sağlayan bir Siri Kısayol tuşu ekledi.

CARROT Hava Durumu

Komik ve alaylı hava durumu uygulaması CARROT Hava Durumu, Siri Kısayollar için destek ekledi. Böylece, bulunduğunuz yer veya uygulamanıza kaydettiğiniz diğer yerler için kısa vadeli veya uzun vadeli bir tahmin isteyebilirsiniz.

Hava Kanalı

Daha geleneksel bir hava durumu uygulamasını tercih ederseniz, Weather Channel da bugün de Siri Shortcuts desteği ile dışarıda kalıyor, bu yüzden tahmininizi bir sesli komutla kontrol edebilirsiniz.

şeyler

Yapılacaklar listesi Yapılacaklar, uygulamanızda aldığınız ortak eylemler için sesli komutlar oluşturabileceğiniz gibi Kilit Kısayolları'nızda görünmesini sağladığından, Siri Kısayolları için iyi bir kullanım durumunu temsil eder. Örneğin, Siri'den “Şov Gününü Göster” ya da “Ekleme Yap” dan isteyebilirsiniz. Hatta, görmek veya yapmak istediğiniz filmlerin listeleri gibi yapılacaklar listesi uygulamasına eklediğiniz şeyler için kısayollar bile kaydedebilirsiniz. koşmaya gerek var.

“Hey Siri, bir erik ekle” dediğiniz zaman, Şeyler etiketler dahil olmak üzere, doldurulmuş her şeyle yeni yapılacaklar yapacak, böylece tek yapmanız gereken başlığı girmek ve kaydetmek.

Ayrıca, bir ambalaj listesi veya favori bir tarif gibi, her zaman aynı olan şeyler için hazır yapılacaklar da mevcuttur. Yeni Kısayollar uygulamasını kullanarak farklı uygulamalardaki birden fazla kısayolu tek bir iş akışında birleştirebilirsiniz.

Gökyüzü Rehberi

Uzun zamandır favori uygulama Sky Guide, gece gökyüzüne bir harita, şimdi sesinizi kullanarak yıldızlarla ilgili sorular sormanızı sağlar. Siri Shortcuts ile, telefonunuzu parlak bir yıldız, gezegen veya uyduda işaretledikten sonra “Hey Siri, ne başlangıç?” (Veya başka bir şey seçiyorsunuz) diyebilirsiniz.

Citymapper

Kullanışlı toplu taşıma navigasyon uygulaması da Siri Shortcuts desteğini, Siri'nin kesintileri, çıkışları ve beklenen ETA'ları hakkında bilgi okumasını sağlamak için “Hey Siri, işe gidip gelmemi kontrol et” gibi şeyler söyleyebilmenizi sağlayacak bir seçenekle destekledi. . Ayrıca, eve dönüş yolunu kontrol etmeyi, gidişleri kontrol etmeyi ve daha fazlasını isteyebilirsiniz.

Google Haberler

Beklenmedik bir ek, her şey düşünüldü – ama bu en iyi haber uygulaması zaten Siri Shortcuts desteği ile yaşıyor, okuyucuların en sevdikleri haber kaynaklarına ve diğer sık ​​hedeflere gitmek için sesli komutu kullanmalarına izin veriyor.

TripIt

En üst düzey seyahat planlayıcısı, günümüzde Siri Shortcuts'ı desteklemeye hazırdır ve uçuş bilgilerinizi almak veya diğer seyahat planlarınızı sormak gibi ortak seyahat görevleri için özel sesli komutları yapılandırmanıza olanak tanır.

Trello

Bu en iyi düzenleyici uygulaması, iOS 12 kullanıma hazır güncellemesiyle oluşturduğunuz belirli kartları veya panoları açmak için özel ifadeler oluşturmak üzere Siri Kısayolları'nı kullanmanızı sağlar.

Canavar İş Arama

Bu iş arama uygulaması, favori sorgularınız için bir Siri Kısayolu oluşturmanıza olanak sağlayarak sizi aynı sorgularda tekrar tekrar yazmanızı sağlayacak.

Ayı

Bu odaklanmış ve şık not alma uygulaması artık sesinizin sesiyle notlar oluşturmanıza izin verecek – sadece kendi özel komutlarınızı oluşturmaya başlamak için Ayarlar, Siri ve Arama, Tüm Kısayollar'a gidin.

Ulysses

Yazım düzenleyicisi Ulysses, sayfaları ve sayfaları açmak, yeni sayfalar oluşturmak ve daha fazlası için Kısayollar kullanmanıza olanak tanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here