Girişim sermayesi opak bir endüstri olarak biliniyor, bu yüzden çoğumuzun ortalama VC'nin bir yılda ne kazanacağına dair bir fikrimiz yok. .

J. Thelander Consulting'in yıllık girişim şirketi tazminat anketinin sonuçlarına daha yakından baktım ve şaşırtıcı bir şekilde VC'ler çok para kazanıyorlar.

Sadece ne kadar? Ankete katılan 204 VC'den (172 erkek ve 32 kadın), ortalama genel partner, 2017 performansına ilişkin bir bonus da dahil olmak üzere, bu yıl kabaca 634.000 $ kazanmayı bekliyor.

Firmanın büyüklüğüne bağlı olarak ortalamalar biraz değişti. Örneğin, yönetim altındaki 250 milyon dolarlık varlığa sahip firmalarda VC'ler (AUM), daha büyük firmalarda benzerlerinden daha az kazanmaktadır.

VC firmalarında üst sıralarda yer alan GP'ler en büyük tazminat paketlerine sahipler. Yıllık bonusları, ortalama olarak, bir iş ortağının veya giriş seviyesi yatırımcısının ortalama taban ücretinden daha büyüktür.

Anket, dünya çapındaki milyarder AUM, yani Sequoias, NEA veya Kleiner Perkins gibi firmaların verilerini ayrıştırmamıştı. Bu insanlar, eğer yukarıdakiler herhangi bir gösterge ise, daha fazla kazanın.

Not: Bu, bir VC’nin taşıdığı ilgiye ek olarak veya firma ortaklarına ödenen bir fonun kâr yüzdesine ek olarak verilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here