Birkaç gün önce, TechCrunch Disrupt SF’de Ken Kocienda ile röportaj yaptım – o sadece Yaratıcı Seçim adlı bir kitap yayınladı. Şirketin en iyi yıllarında Apple'da çalıştıktan sonra, Kocienda Apple'ı bu kadar özel bir yer haline getiriyor.

Özellikle kitap bir demo ile başlıyor. Kocienda, Steve Jobs'a iPad yazılım klavyesi olmak üzere olan prototipini denemeye davet edildi.

Bu, kitabı işaret eden uzun bir dizi demonun ilkidir. Bir okuyucu olarak, bu tasarımlı lunapark treninin tüm iniş çıkışlarını takip ediyorsunuz. Bazen, bir demo açıkça ilerlemeyi gösterir. Bazen, tekrar tekrar bir tuğla duvarına çarpma eşdeğeridir.

Kocienda’nın kariyer hedefleri arasında, şirkete katıldıktan hemen sonra ilk iPhone’un piyasaya sürülmesinden önce iOS’ta çalışmanın yanı sıra, WebKit ve Mac için Safari’de çalışma yer alıyor. Otomatik düzeltme ve genel olarak iPhone klavyesinden sorumlu olan o.

Kullanıcı arayüzleri ve tasarım süreçlerini önemsiyorsanız, bu iyi bir okumadır. Ve HTML kodu, klavye çizimleri ve diğer nerdy şeylerle kitap okumak için canlandırıcı hissediyor. Ortalama iş kitabından çok daha iyi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here