Amazon’un “Muhteşem Bayan Maisel” adlı komedi dizisi, bu yılki Primetime Emmy Ödülleri’nde komedi kategorilerine hükmetti ve olağanüstü komedi dizisi kazandı bir komedi dizisinde (Alex Borstein) oyuncuyu destekleyen, bir komedi dizisinde (Rachel Brosnahan) başrol oyuncusu, bir dizi dizide (Amy Sherman-Palladino) yazıyor ve bir komedi dizisi (Amy Sherman-Palladino) yönetiyor.

Birinci sınıf bir gösteri için etkileyici bir gösteri, ancak Sherman-Palladino için uzun zamandır tanınma – ki bir şekilde asla “Gilmore Girls” için aday gösterilmedi. Bu geceden itibaren, en iyi komedi yazımı ve yönetmenliğini bir araya getiren ilk kadın. .

Ayrıca, CEO Jeff Bezos'un yayın hizmetinin, “Yüzüklerin Efendisi” prequel'i gibi büyük bütçeli gişe rekorları kıran bir kitle ile eleştirmenlerin beğenisini kazanan şovlardan odağını değiştirdiğine karar verdikten sonra Amazon'un bu kadar başarılı olduğunu görmek de eğlenceli.

(Ve evet, bu, akış şovları ve filmleri ile ilgili bir podcast ile ortak bir şekilde ev sahipliği yaptığım için utanıyor ve henüz "Bayan Maisel" i hiç gözden geçirmedik – kesinlikle bunu düzeltmek zorundayız.)

Bu arada Netflix, en fazla adaylıkla (ilk kez HBO'yu yenerek) geldi ve gösterileri de bolca ödül aldı. Streamer'ın kazananları arasında “The Crown” (bir dizi dizisinde başrol oyuncusu olan, bir dizi dizisi yöneten) “Godless” (sınırlı seri ya da filmde oyuncu ve destekleyici aktör), “Siyah Ayna” (sınırlı bir dizide veya film), “Yedi Saniye” (sınırlı dizi veya filmde başrol oyuncusu) ve “John Mulaney: Radyo Şehrinde Muhteşem Çocuk” (çeşitli özel yazılar).

Ve bir akış şovu olmasa da, yönetmen yapımcı Ryan Murphy'nin geçenlerde 300 milyon dolarlık özel bir anlaşma imzalamasından bu yana, “Gianni Versace Suikast Hikayesi: Amerikan Suçu Hikayesi” nin kazanımları (olağanüstü sınırlı seriler dahil) muhtemelen Netflix'i iyi hissettiriyor. hizmet.

Bireysel ödüllerin ötesinde, akış, tören boyunca büyük bir temaydı. Ana ortak Michael Che'nin, Netflix'in orijinal içerik için harcayacağı kadar para harcadığını merak eden ve " Televizyonu beş, altı yıl üst üste bekliyoruz. ”

Burada kazananların tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here