Amazon, alışveriş yapanların satın almak istediklerini daha iyi anlamaya yardımcı olmak için tasarlanan yeni bir araç ile deneme yapıyor. Daha fazla görsel moda, CNBC'den alınan bir rapora göre, Scout'u Amazon'un sitesinde ilk kez izledi. Görüntüleme, bir başparmak yukarı ve aşağı oylama mekanizması ve makine öğrenme teknolojisinin bir kombinasyonunu kullanarak, Scout, Amazon ürünlerine göz atmak için Pinterest benzeri bir yöntem sunuyor ve daha sonra kullanıcı girdisi ile önerilerde bulunuyor.

Şu anda site, mobilya, mutfak, yemek ürünleri, ev dekorasyonu, veranda ürünleri, aydınlatma ve yatak takımlarının yanı sıra kadın ayakkabılarını aramanıza izin veriyor. Zamanla, Amazon giyim ve el çantası gibi daha fazla ürün katacak, dedi.

Amazon.com bugün sadece istediğiniz herhangi bir ürünle ilgili olsa da, istediğiniz şey hakkında sadece belirsiz bir fikriniz olduğunda istediğiniz öğeleri bulmak daha zor olabilir. Örneğin, bir şifoniyer, ya da yeni bir yorgan ya da şezlong isteyecekseniz, özel zevklerinize göre özelleştirilemeyen uzun bir sonuç listesiyle sık sık sıkışıp kalırsınız.

Bu nedenle, alışveriş yapan kişiler kendilerini Pinterest ya da Houzz gibi diğer “ilham verici” sitelere yönlendiriyorlar.

Scout, müşterilere seçimlerini daha çabuk daraltmaya yardım etmeyi amaçlıyor.

Özel olarak, bir Amazon sözcüsü, “Ne istediğimi bilmiyorum, ama onu gördüğümde anlayacağım” ve “Ne istediğimi biliyorum, ama ben yapmadım” diyen iki ikilemi çözmeye odaklanıyor. Ne aradığını biliyorum. ”

“Bu, alışveriş yapmanın yeni bir yoludur, müşterilerin milyonlarca öğeye göz atmasına ve yalnızca görsel niteliklere göre seçimini hızlı bir şekilde rafine etmelerine olanak tanır” dedi. “Amazon, müşterilere çeşitli öğeleri göstermek için binlerce görsel özniteliği ayıklamak için sağlam seçimlerindeki görüntüleri kullanır, böylece tercihlerini istedikleri gibi seçebilirler. Bu yenilikçi alışveriş deneyimi, makine öğrenimi tarafından desteklenmektedir. Sonuç, güzel ve ilham verici bir görüntü beslemesidir. Bu, müşterilere çok sayıda ürünü sadece birkaç tıklama ile eğlenceli ve kişiselleştirilmiş bir şekilde keşfetme olanağı sağlar ”diye ekledi.

Bu, Amazon’un keşfedilebilirlik sorunlarını çözmeye çalışırken ya da kişiselleştirmenin unsurlarını ürün avına eklemeye çalışan ilk adımı değil. Perakendeci daha önce, giyim, oyuncak, gadget, seyahat, çalışma alanı, akıllı ev, evcil hayvan ve daha fazlası gibi düzinelerce üst düzey kategoriye göre seçilmiş bir ürün yelpazesine sahip “İlginç Bulgular” adlı bir site özelliği başlatmıştı. Bu görsel mağazadaki öğeleri “kalp” (gibi) olarak, Amazon daha sonra “Karıştırım” adı verilen kişiselleştirilmiş bir öneriler grubu oluşturur.

Ancak, bugün İlginç Bulgular, sonuçları kişisel zevkinize göre düzeltmek istediğiniz yönlendirilmiş bir arama değil, daha çok serendipitous keşif hakkında.

Amazon, halka açık bir şekilde Scout'u duyurmamış olsa da, belirli ürünlere göz atarken bazı Amazon müşterileri bunun üzerinde gerçekleşiyordu. CNBC, "Scout Stili Explorer" ın yeni araçlara götürecekleri bir bağlantı gördüklerini belirtti.

Bu site kendi URL’si değil, Amazon.com’un bir alt bölümüdür, amazon.com/scout.

Perakendeci, şu anda Amazon’un web sitesinde ve Amazon Uygulamasında yayınlandığını söylüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here